Rahat Oruç Tutmak İstiyorsanız Sahurda Bu Yiyecekleri Tüketin

Rahat Oruç Tutmak İstiyorsanız Sahurda Bu Yiyecekleri Tüketin içeriğini okuyabilir, Tokat.com Genel kategorisinde yer alan Rahat Oruç Tutmak İstiyorsanız Sahurda Bu Yiyecekleri Tüketin yazısını değerlendirebilir ve yorum yazabilirsiniz.

Rahat Oruç Tutmak İstiyorsanız Sahurda Bu Yiyecekleri Tüketin

Kefir, yüzyıllardır susuzluğu giderdiği için Ramazanlarda tüketilen bir içecektir. İçerdiği faydalı bakteriler; hazımsızlığa ve mide ekşimesine de iyi gelir.

Sahurda tüketilen iki bardak kefir, gün içerisindeki yaşanan susuzluğu giderir.Sahurda tükettiğiniz 1 adet elma, yüksek lif oranı sayesinde gün boyu tokluk hissi verir. Yulaf ezmesi, içerisinde barındırdığı bol miktarda lif ve az şekerle sizi saatlerce tok tutar. Çörek otu, doygunluk hissi sağlamasıyla ramazanda tüketilmesi önerilen baharatlar yer arasında yer alıyor. Ceviz ve fındık yağlı tohumlardan tüketerek besinlerin mideden geçiş hızlı yavaşlatarak tokluğun uzamasını da yardımcı olur. Kaliteli protein kaynaklarından biri olan yumurta, sizi daha uzun süre tok tutar. Yeşil çay, oruç tutarken oluşacak olan yorgunluğunuzu giderir. Baklagil tüketerek kan şekeri kontrolünüzü daha iyi sağlayabilirsiniz. Kalsiyum ve D vitamini kaynağı olan süt, sizi tok tutar. Bitkinlik ve halsizliğe iyi gelir. Kandaki şeker düzeyini dengeler ve kanı temizler.Sizi tok tutacak ve birçok sağlıksız üründen daha az yağ ve şeker içeren bir diğer ürün ise muzdur. Avokado, içindeki doymamış yağ asitleri ve protein sayesinde sizi uzun süre tok tutar. Bezelye, kolesterolün dengelenmesine yardımcı olur. Tarçın, insülin tırmanışları engeller. Trigliseri ve kolesterol seviyelerini düşürür. Bir çay kaşığı tarçın tüketmeniz gün içinde daha rahat oruç tutmanızı sağlar. Asit protein açısından zengin olan bir avuç badem, sizi uzun süre tok tutar.

Rahat Oruç Tutmak İstiyorsanız Sahurda Bu Yiyecekleri Tüketin içeriği, 09 Mayıs 2019 tarihinde Tokat.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha