Mutlu Olabilmek İçin Yapmanız Gerekenler

Mutlu Olabilmek İçin Yapmanız Gerekenler içeriğini okuyabilir, Tokat.com Genel kategorisinde yer alan Mutlu Olabilmek İçin Yapmanız Gerekenler yazısını değerlendirebilir ve yorum yazabilirsiniz.

Mutlu Olabilmek İçin Yapmanız Gerekenler

BİZ İNSAN OĞLU MUTLU OLABİLMEK İÇİN BÜYÜK ŞEYLER ARIYORUZ ÖYLE Kİ BAZEN BURNUMUZUN UCUNDA Kİ MUTLULUĞU GÖREMİYOR KÜÇÜK ŞEYLERLE MUTLU OLMAYI UNUTMUŞ BİR TOPLULUK MEVCUT MUTLULUĞU, AŞK, SEVGİ, PARA, ZANNEDİYORUZ ASLINDA ONLAR OLMADAN DA MUTLU OLABİLMELİ İNSAN İŞTE BİZDE SİZLER İÇİN ARAŞTIRDIK VE DERLEDİK. Mutlu Olabilmek İçin Yapmanız Gerekenler;

EN ÖNEMLİSİ; GÜLÜMSEYİN

Siz gülümsediğiniz zaman dünya da size gülümseyecektir. Gülümsemek çok küçük bir şey gibi görüne bilir ama inanın gülümsediğiniz zaman sizde mutlu olacaksınız gülümsemek insan kimyasında çok etkili. Sebepsizce gülümseyin insanlara gülümseyin onlarda size gülümseyecektir.

MÜKEMMELİYETÇİLİKTEN KURTULUN

Mükemmeliyetçilik bazen çokta iyi bir şey değil, en mükemmel şeyleri istemeye hakkınız var tabi ki ama bazende vazgeçmek gerekir çünkü mükemmeli arayıp bulamadığınız zaman üzülecek canı sıkılacak tek bir kişi var oda sizsiniz onun için bazen vazgeçmek iyidir.

KENDİNİZİ BAŞKALARIYLA KIYASLAMAYI BIRAKIN VE KENDİNİZ OLUN

Birini gördüğünüz zaman “vay be ne güzelmiş, kıyafetleri çok güzel bende böyle şeyler yok” buna benzer bir cümle kurduğunuz zaman otomatik bir şekilde cümle sonunda içinizde bir burukluk olacak ve mutsuz olacaksınız. Kendinize kıyafetler alırken çevrenizden sadece fikir alın sonuçta o kıyafeti kendiniz için alıyorsunuz insanların bakış açıları için değil kendinize yakışanı giyin ve o kıyafeti alın. Kimse sizin kadar güzel, yakışıklı değil siz en iyi kişisiniz kendiniz olun başkalarıyla kıyaslanmaktan vazgeçin.

KENDİNİZİ SEVİN

Aynanın karşısına geçtiğinizde “of ya ne kadar çirkinim kim ne yapsın beni” derseniz vay halinize siz zaten yanmışsınız bunu kendinize yapmayın geçin aynanın karşısına “vay be ne kadar da tatlı biriyim böyle canım kendim” dediğiniz zaman ise yüzünüze düşen o tebessümü fark edeceksiniz kendinizi sevin, sevgiyi başka kapıda bulmak zor önce kendiniz çok sevin.

KENDİNİZİ ŞIMARTIN

En çok sevdiğiniz şey mesela araba sürmek ise binin arabaya açın son ses bir şarkı sizde eşlik edin ve turlayın kendinize bakımlar yapın gezin dolaşın şımarmak için kimsenin tatlı sözlerine ihtiyacınız yok zevk aldığınız şeyleri yapın çıkın dışarı yürüyerek gezin yemek yemeye gidin kafeterya gidin takılın meditasyon yapın bir çok şey var birinin sizi nasıl şımartmasını isterseniz kendinizi öyle şımartın.

KABULLENMEYİ ÖĞRENİN

Her şeyi kontrol edemezsiniz bazen kontrolde çıkan şeyleri kabullenin ve ondan vazgeçin. Kabullenmeyi bilmezseniz inanın öyle ufak şeyler için o kadar çok mutsuz olacaksınız ki buna pişman olacaksınız onun olmuyorsa “tamam olmayacaksan olma seninle uğraşamam” diyin ve geçin bir kenara unutun onu kabullenmeyi öğrenin.

Kısacası;

Hayat bazen istediklerinizi vermez siz onu alabilmek için asla pes etmeyin pes etmek her şeyi bırakmaktır siz pes ederseniz hayatın bir anlamı kalmaz hayat bir yarış gibi sürekli onunla yarışırız bazen o bizi geçer o bizi geçtiğinde pes etmeyip daha çok hırslanıp onu geçmeniz lazım mutlu olun küçük şeylerle mutlu olun büyük mutluluklar geç gelir küçük mutluluklar ise hep burnumuzun ucunda bizi bekler onu görün ve mutlu olun üzülmek, karamsar, zevksiz yaşamak için bu hayat uygun değil kendiniz olun neyi seviyorsanız onu yapın kimsenin sözlerine, eleştirilerine kulak asmayın bırakın onlar sizin yaşam tarzınıza hayran kalsınlar. Yazı; Okan Ağas

Mutlu Olabilmek İçin Yapmanız Gerekenler içeriği, 16 Mart 2019 tarihinde Tokat.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha