Kırkkilit Bitkisi

Kırkkilit Bitkisi içeriğini okuyabilir, Tokat.com Genel kategorisinde yer alan Kırkkilit Bitkisi yazısını değerlendirebilir ve yorum yazabilirsiniz.

Kırkkilit Bitkisi

Kırkkilit bitkisi, Bel ve boyun fıtığı, ritim bozukluğuna, karaciğer kanserine, idrar yapma zorluluğuna karşı, safra ve böbrek taşı oluşumunu engelleyici ve düşürülmesinde yardımcı,

Anti-metastatik, Antitümöral, Kistik fibrozise karşı ve tedaviyi destekleyici, Kas ve kemik güçsüzlüğünde yardımcı, Azosperm ve sperm sayısı azlığında yardımcı, Multipl Sklerozis şikayetlerini geciktirici, Terleme şikayetlerini azaltıcı, Radyoterapi ve kemoterapi almış hastalarda yardımcı, Kanamayı durdurucu, Varise karşı yardımcı ve destekleyici olarak önerilmektedir.

DOĞRU BİTKİ KULLANIMI!

Tüm bu kürleri kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus; bitkinin raf ömrüdür. İkincisi bitkinin doğru zamanda toplanmış olmasıdır. Üçüncüsü ise bitkinin nasıl kurutulmuş olduğudur. Her bitkinin özelliğine göre uygun koşullarda kurutulmuş olması gerekir. Bazı bitkiler gölgede, bazıları güneşte, bazıları ise karanlıkta kurulması gerekir. En önemlisi ise kullanacağınız bitkinin mutlak surette doğru tür olmasıdır. Eğer doğru bitki türü değil ise kürün etkisini büyük oranda azaltmaktadır. DİKKAT; Ağır antibiyotik, ağır kan sulandırıcı ilaç kullananlar için uygun değildir. Bitki kullanımı 5 yaş altı çocuklar ve hamile bayanlar için önerilmemektedir. Emziren bayanlar emzirme döneminin 4. Ayından sonra bitki kullanabilirler.

Kırkkilit Bitkisi içeriği, 20 Mayıs 2019 tarihinde Tokat.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha