Hayatı kolaylaştıran fikirler

Hayatı kolaylaştıran fikirler içeriğini okuyabilir, Tokat.com Genel kategorisinde yer alan Hayatı kolaylaştıran fikirler yazısını değerlendirebilir ve yorum yazabilirsiniz.

Hayatı kolaylaştıran fikirler

Bazen hiç aklımıza gelmeyen sorunların çözümü hiç aklımıza gelmeyen yerlerde ve düşündüğümüzden daha kolay.

Sizlerin de hayatınızı kolaylaştıracak 20 maddeden oluşan bilgilerimiz vardır.

 1. Ekmeklerinizin daha uzun süre taze kalabilmesi için ekmek dolabınıza birkaç elma koyun.
 2. Kolyelerinizin birbirine karışmasını engellemek için çıkardığınızda bir pipete bağlayabilirsiniz.
 3. Kolyenizin düğümlenen kısmına bebek pudrası dökün. Bebek pudrası kolyenizin daha kolay bir şekilde çözülmesini sağlayacaktır.
 4. Kreplerinizin muntazam olması için bitmiş bir ketçap şişesi kullanabilirsiniz. Yıkadığınız şişenin içine hazırladığını krep hamurunu koyun ve tavaya sıkarak düzgün ve eşit biçimde yayılmasını sağlayın.
 5. Mutfağınızda değişik bir atmosfer kazanmak için baharatları kavanozlara koyup duvarda muhafaza edebilirsiniz. Hem geri dönüşüme katkıda bulunacaksınız hem de paranız cebinizde kalacak.
 6. Bantların ucunu bulmak, samanlıkta iğne aramaya benziyor, biliyoruz! Koli bandının ucuna iliştirdiğiniz bir ataç, tekrar kullanmak için elinize aldığınızda ucunu bulmanız için size zaman kazandıracak.
 7. Meyvelerinizi soyulduğundaki tazeliğinde saklayabilirsiniz.
 8. Bunu yapmak için ilk önce elmayı bıçakla kestikten sonra hiç ayırmadan lastik geçirin.
 9. Lastiği açtığınızda meyvelerin kestiğiniz andaki tazelikte olduğunu görebilirsiniz.
 10. Kahve çekirdekleri her koşulda dekorasyonunuzu tamamlayan en pratik unsur
 11. Doğradığınız çiğ soğanın tazeliğini kaybetmemesi için muhafaza ettiğiniz tabak ya da kabı tuzlayın.
 12. Elektrikler kesildiğinde ya da kamptayken, ışıldağı boş bir bidona bağlarsanız çok daha geniş bir alanı aydınlatabilirsiniz. Boş bidonun hacmiyle dağılan ışık daha fazla görünecek.
 13. Izgara ya da fırında pişirdiğiniz etlerin daha yumuşak olması için pişirmeden birkaç saat önce mayonezde bekletin.
 14. Takabilmek için dakikalarınızı harcadığını bileklikleri bir ataç yardımıyla fotoğraftaki gibi kolayca kapatabilirsiniz.
 15. Kıyafetlerdeki ruj izini çıkarmak için saç spreyi kullanabilirsiniz. Lekenin üzerine sprey sıkıp biraz bekletin ve duru su ile yıkayın.
 16. Fotoğraf makinenizi plaja götürürken kumdan zarar görmesini önlemek için sabun kutusu kullanın
 17. Süet ayakkabılardaki lekeleri, tırnak törpüsü ile kolayca çıkarabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey törpüyü lekenin üzerinde çok bastırmadan gezdirmek.
 18. Kare sandviç ekmekleri ve yuvarlak salam dilimleri hiçbir zaman ortak noktada birleşemiyor değil mi! Sandviç hazırlarken içine koyduğunuz salam ya da jambonun eşit miktarda yayılması için fotoğraftaki bu yöntemi uygulayın.
 19. Çalışma masanızdaki kablo karmaşasından, gömlek iğnesi ya da kağıt tutacağı kullanarak kurtulabilirsiniz. Böylelikle kabloların kalabalık ve çirkin görüntüsünden de kurtulmuş olursunuz.
 20. Yemek pişirirken tarif defterinizi bir askı ile mutfak dolabınıza tutturabilir, hem yerden kazanıp hem de kirlenmesini önleyebilirsiniz.

Hayatı kolaylaştıran fikirler içeriği, 01 Nisan 2019 tarihinde Tokat.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha