Badem Yemenin 8 Önemli Faydası

Badem Yemenin 8 Önemli Faydası içeriğini okuyabilir, Tokat.com Sağlık kategorisinde yer alan Badem Yemenin 8 Önemli Faydası yazısını değerlendirebilir ve yorum yazabilirsiniz.

Badem Yemenin 8 Önemli Faydası

Eğer diyet yapıyorsanız en sağlıklı yağı bademden alabilirsiniz. Badem, protein yönünden de zengindir aynı zamanda kas yapısına katkıda bulunur.

Güne bademle başlarsanız bademin için de bulunan mineraller sizi tüm gün zinde tutacaktır. Badem'in bitmek bilmeyen faydalarının yanı sıra sizlere; ''Her gün 20 badem yiyince hayatınızda nelerin değiştiğini'' daha iyi görebilmeniz için ekstra bilgiler sunacağız.

1. Neden 20 Badem?

Aklınıza ilk olarak neden 20 badem sorusunun geldiğini duyar gibiyiz. 20 badem olmasının nedeni, güne 163 kalori ile başlamanızın gerekliliğidir. 20 badem 5 gram protein, 12 gram doymamış yağ, 3 gram şeker bulundurur. Her şeyde geçerli olduğu gibi bademin de fazlası zarardır. Bu nedenle 20 adet badem yeterlidir.

2. Sindirim Sistemini Hızlandırıyor

Bademler hakkında yeni çıkan bir teori ise sindirim sisteminin hızlanmasına katkı sağlamasıdır. Sindirim konusunda sıkıntı çekenlerin badem yemeleri doktorlar tarafından sıkça önerilir. 20 badem yemek bağırsak mikrobiyotlarında önemli değişiklikler yaratır. Bu nedenle sindirim sisteminizin hızlanmasını sağlar.

3. Kendinizi Tok Hissedeceksiniz

Aşırı yemeyi önlemek için günde 20 badem yemenin sizi tok tutacağını biliyor muydunuz? Bademin içinde bulunan protein, yağ ve lif size tokluk hissi verecektir. Bugün hiçbir şey yemedim diye düşünüp yemek yemeye başladığınızda tokluğunuz aklınıza gelecek. Yemeğinizi yarıda bırakıp doyacaksınız. Tabi sabahları 20 adet badem yerseniz.

4. Riboflavin ve E Vitamini Almış Olursunuz

Riboflavin migren, akne, kas krampları, karpal tünel sendromu, serviks kanseri ve bazı kan hastalıkları olmak üzere her türlü fiziksel rahatsızlıkların çaresi olarak bilinen bir vitamin türü. Bu da bademde ziyadesiyle mevcut. Aynı zamanda günde 20 badem yemek, e vitamini eksikliğine de son verir. E vitamini bağışıklık sistemini geliştirir. Aynı zaman kalp sağlığına da olumlu yönde etki eder.

5. Kemiklerinizi Güçlü Tutar

Günde 20 badem yerseniz, magnezyum ve fosfor eksikliğinizin %20'sini karşılar ve kemiklerinizin daha güçlü olmasını sağlarsınız.

6. Kalp Sağlığınızı Geliştirir

Badem yemek, kalp sağlığınızın daima yerinde olmasını sağlar. Kalpte bulunan kan damarlarında plak birikmesiyle oluşan kötü kolesterol (LDL) riski düşür.

7. Enerji Dolu Olursunuz

Bademler, içlerinde karbonhidrat ve protein barındırır. Bu nedenle günde 20 badem sizin daha zinde ve enerji dolu hissetmenizi sağlar. Ayrıca yağ ve karbonhidratları metabolize ederek vücudunuzun enerji üretimine katkıda bulunur. Magnezyumu ortaya çıkarır.

8. Hafızanızı Güçlendirir

Günde 20 badem yiyerek beyninizin de daha fazla çalışmasını sağlayabilirsiniz. Eğer unutkan biriyseniz badem yiyerek bu sorununuzu ortadan kaldırabilirsiniz. Badem çeşitli yararlarının yanında hafızayı da güçlendirmeye katkıda bulunur.

Badem Yemenin 8 Önemli Faydası içeriği, 11 Nisan 2019 tarihinde Tokat.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha