Ağaç Sansarı Ne Tür Bir Hayvandır?

Ağaç Sansarı Ne Tür Bir Hayvandır? içeriğini okuyabilir, Tokat.com Genel kategorisinde yer alan Ağaç Sansarı Ne Tür Bir Hayvandır? yazısını değerlendirebilir ve yorum yazabilirsiniz.

Ağaç Sansarı Ne Tür Bir Hayvandır?

Ağaç sansarı; hayvanlar aleminin kordalılar şubesinin memeliler sınıfının etçiller takımının sansargiller ailesindendir.

Boyları ortalama yirmi üç santimetre kiloları ortalama bir buçuk kilogramdır. Postlarının rengi kahverengidir. Kış aylarında postları uzar ve daha kabarık bir hal alır. Boyutlarına oranla kuvvetlidirler. Bacakları kısa ve kafaları sivridir. Boynu ise vücuduna oranla oldukça ince bir şekildedir. Kuyruğu yumuşak kıllıdır ve vücudunun hemen hemen yarısı kadar uzunlukta olmaktadır. Ağaç sansarları, sık olarak çamların bulunduğu ormanlarda yaşarlar. Yuvalarını ağaç kovuklarına veya yerlerde açtıkları çukurlara yaparlar. Ama genelde ağaçların tepelerinde yaşamlarını sürdürürler. Geceleri daha aktif haldedirler. Orman faresi, büyük tavşan, karaca yavruları, kurbağa, kuş, sincap, böcek, yarasa, köstebek ve leşlerle beslenirler. En ilginci ise bazı zamanlar tilki ile beslenmeleridir. Bunların yanı sıra meyvelerle, yumurtayla ve balla da beslendikleri bilinir. Ağaç sansarlarının en büyük doğal düşmanları kartallar ve kartallar olarak bilinmektedir. Korunmak için kendi alanlarını yani bölgelerini kendi dışkılarıyla işaretlerler. Çiftleşmedeki en aktif zamanları Mart ayıdır. Gebelik süreleri ise 203-270 gün arasında değişmektedir. Tek seferde 3-8 tane arası yavru doğururlar. Yavrularının gözleri yaklaşık iki hafta sonra kendine gelip açılmaktadır. Yavrular ilk doğduklarında beyaz veya pembe renktedirler. Birkaç hafta sonra annelerinin rengine dönerler. Yaklaşık 9 ayda yetişkin bir ağaç sansarı olurlar. Ömür uzunlukları ise ortalama 15 yıldır.

Ağaç Sansarı Ne Tür Bir Hayvandır? içeriği, 17 Nisan 2019 tarihinde Tokat.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha