Çocuklarda Görünen Uyku Sorunları
19 Mart 2019
Ağız Ve Diş Sağlığını Koruyor
19 Mart 2019

Gün geçtikçe daha da hızlanan ve birçok insanın vazgeçilmezleri arasına gitmiştir. Teknoloji nedir? bu sorunuzun işte cevabı…

Teknoloji Nedir?

İnsanlar doğaya karşı öbür hayvan türleri kadar dayanıklı değildir. Kendilerini soğuktan koruyacak doğal bir posttan yoksundurlar. Yeterince güçlü değillerdir; dövüşmek ya da avlanmak için kullanabilecekleri keskin dişleri ya da pençeleri yoktur. Tehlikeden kaçabilecek kadar hızlı koşamazlar. Gene de, insanlar yeryüzünün egemen türü haline gelmişlerdir. Bunun nedeni başka türlerin yoksun bulunduğu bir özelliğe, gelişkin bir beyne sahip olmalarıdır. İnsanlar beyin yeteneklerinin yardımıyla, doğa karşısındaki zayıflıklarının üstesinden gelebilecek yöntemler, teknikler bulabilmiş ve genel olarak yaşam biçimlerini geliştirebilmişlerdir.

İnsanların doğada bulunan maddeleri kendi yararlarına dönüştürebilmek ve yeni maddeler bulmak için kullandıkları farklı yöntemleri de içine alan tekniklerin bütününe teknoloji. Mal ya da hizmetlerin üretiminde veya bunlara yönelik amaçların gerçekleştirilmesinde kullanılan beceriler, yöntemler, işlemlerin bütünüdür. İnsanlar alet yapmaya başladıkları an teknoloji tarihi de başlamıştır. Yani insanlığın teknoloji öyküsü toprağı sürmek için kullanılan ilk sopadan mikroçipe kadar uzanmaktadır.

Kökeni

Teknoloji kelimesi  sanat, zanaat yetenek, el becerisi anlamlarına gelen Yunanca tekno ve loji son ekinden oluşmaktadır.

İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir