Soğuk Algınlığına Karşı Önemli Yöntemler

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Tahran’da
6 Eylül 2018
Mısır ve ABD’den ortak terörle mücadele tatbikatı
6 Eylül 2018

Eylül ayının gelmesi ile birlikte mevsim geçişi hızlı şekilde havalarda soğuma görüldüğü gibi sonbaharın gelmiş olması nezle, grip gibi soğuk algınlığının en yaygın olduğu döneme girildiğinin göstergesidir. Bu durumda soğuk algınlığına yakalanmamanız için kesinlikle bağışıklığınızın yükselmesi şarttır. Aksi halde bu dönem en çok hastalıkların yaygınlaştığı dönemdir. Peki, uzmanlar soğuk algınlığına karşı önemli yöntemler konusunda sizlere nasıl tavsiyelerde bulunuyor inceleyelim.
Özellikle soğuk algınlığının oluşmaması için bağışıklığın güçlü olmasından geçmektedir. Bunun için ise doğal yöntemlerin uygulanması gerekmektedir. Gribe, nezleye ve soğuk algınlığına özel doğal savaşçılar olarak bilinen ve tüketilmesi gereken besinler neler inceleyelim.

Soğuk Algınlığına Karşı Vitaminler

Soğuk algınlığına karşı önemli yöntemler konusunda vitaminler oldukça ön planda yer alırken, vücudunuzun hastalıklara karşı dirençli olmasını ve onlara meydan okuyabilmesi için vitaminlerin bağışıklığınızın direncini arttırması önem arz etmektedir. Özellikle mevsim geçişlerinde sıklıkla görülmekte olan soğuk algınlığına karşı bilinen ve önemsenmesi gereken en önemli vitamin türü C vitaminidir. Bunun için C vitamini içeren besinlerin tüketilmesi ve en az günlük bir adet C vitamini içeren meyve ve sebzelerin alınması gerekmektedir. Bunun yanı sıra tabi ki E vitamini, A vitamini, demir, çinko gibi vitamin ve mineraller de hasta olmamanız adına almanız gereken önemli etkenlerdir. Sağlıklı beslenmeye ve bu dönemlerde daha vitamin, mineral odaklı ilerlemeye özen göstermelisiniz.

İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir