Samsung’un sıra dışı katlanabilir telefon patenti!

Atom nedir? Atom Enerjisi Nasıl Oluşur?
30 Kasım 2018
iPhone XR, XS ve XS Max, Türkiye’de satışa sunuldu
30 Kasım 2018

Markalar son zamanlarda, akıllı telefonlarda yenilikçi tasarım anlayışıyla hareket ediyorlar. Son zamanlarda sıkça gördüğümüz üzere her markanın, kendine çizdiği farklı planları bulunuyor.

Bazıları kamerayı saklamak için kaydırılabilir çerçeve eklerken, bazıları kamerayı ekranın ortasına gömüyor. Bu alanda en büyük adımlardan birisini ise Samsung, katlanabilir telefon ile yapmıştı.

Galaxy S9 için Android Pie Beta 3 yayınlandı! Galaxy S9 için Android Pie Beta 3 yayınlandı!
Samsung, Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus için Android Pie Beta 3 sürümünü yayınladı. İşte güncelleme ile sunulan yenilikler!

Yenilikte sınır tanımayan katlanabilir telefon!
Samsung’un yeni görüntülenen patenti, yukarıda bahsettiğimiz bazı tasarım örneklerini birleştirmeyi deniyor. Kaydırılabilir çerçeve ve katlanabilir ekrandan bahsediyoruz. Telefon, önden gayet standart bir görünüme sahip. Hatta Samsung modellerine, yıllarca eşlik eden fiziksel ana ekran tuşu da bulunuyor. Arka tarafta da çok yüksek farklar bulunmuyor. Ancak metal çerçeve incelendiğinde açık şekilde farklılıklar var.

Katlanabilir telefon

Arka çerçeve, Mi Mix 3 modeline benzer şekilde kaydırılıyor. Bu sayede arka tarafta bulunan kamera ve ikincil bildirim ekranına ulaşabiliyorsunuz. Evet, cihazın arka kısmında bildirim, saat ve tarih gibi detayları görebileceğiniz bir alan da bulunuyor. Ne kadar başarılı ya da kullanışlı olacağını tahmin etmek biraz güç.

Cihazın ortasında bulunan menteşe yapısı, cihazı katlanabilir bir telefon yapar. Cihaz katlandığında dış tarafta dokunmatik bir alan bulunmasa dahi, ikincil ekran daima açık bir şekilde görevini sürdürür. Bu cihaz, bir patent olduğu için, piyasaya çıkması kesin değil. Katlanabilir telefonlarda, tasarımsal tepkileri ölçmek için bu gibi patentler, ortaya sürülebiliyor.

İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir