Samsung 25x optik yakınlaştırma ile yeni çığır açacak!

Tokat Hakkında Bilinmesi Gerekenler
28 Ocak 2019
Süt ve İncirin Faydaları Nelerdir?
28 Ocak 2019

Günümüzde akıllı telefon sektörüne yön veren üç büyük üretici olan Samsung, Huawei ve Apple özellikle amiral gemilerinde üst seviye bir kamera deneyimi sunuyorlar. Ancak, son dönemde Çinli telefon üreticileri adeta atağa geçti.

Akıllı telefonlar için optik yakınlaştırma günümüzde sıradan bir özellik haline geldi. Ancak, son dönemde Çinli üreticilerinin duyurduğu kamera teknolojileri nedeniyle Apple ve Samsung’un, 2x optik zumla yetinmemesi gerekiyor.

Samsung, Corephotonics isimli şirketi satın alıyor!

Resmi olarak ülkemize giriş yapan Oppo, geçtiğimiz haftalarda 10x optik zoom teknolojisi ile mobil fotoğrafçılıkta yeni bir dönemi başlatacağını duyurmuştu. Bu duyurunun ardından kolları sıvayan Samsung’dan yeni bir hamle geliyor.

Samsung’un İsrail merkezli Corephotonics’i 150 – 160 milyon dolar gibi bir rakama satın almaya hazırlandığı ortaya çıktı. Akıllı telefon kameralarında kullanılabilen 150’den fazla patenti elinde bulunduran bu firma, aynı zamanda Oppo’nun 10x optik yakınlaştırma teknolojisini geliştirmesine yardımcı oldu.

En heyecan verici detay ise Corephotonics’in geliştirdiği son teknoloji ile birlikte 25x optik yakınlaştırma yapabiliyor olması.

İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir