O tarihten önce emekli olanların maaşı Yükselecek

Binlerce yıllık Niksar Kalesi’nin surlarına yazılanlar…
28 Aralık 2018
Samsung Galaxy S10’un yeni bir özelliği bulundu
28 Aralık 2018

12.3 milyon emeklinin Ocak zammı haftaya belli olacak. Hem SSK ve Bağ-Kur hem de memur emeklilerinin zam oranı için 2 farklı tahmin var. Zam ile 2000’den önce emekli olanların maaşı bin 903 liraya çıkabilecek.

Emeklilerin heyecanla beklediği Ocak zammı için geri sayım başladı. Zam oranlarının belli olmasına sayılı gün kaldı. 12.3 milyon emekli, önümüzdeki hafta perşembe günü maaşında yapılacak Ocak artışını öğrenebilecek. Türkiye İstatistik Kurumu 3 Ocak’ta enflasyon verilerini açıklayacak, oranlar ortaya çıkacak. 2018’in ikinci yarısında gerçekleşen enflasyon, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zam oranını gösterecek. Söz konusu 6 aylık enflasyonun yüzde 3.5’i aşan kısmı da memur emeklilerinin yüzde 4’lük zamma ilaveten alacağı farkı ortaya koyacak.

Temmuz- Kasım enflasyonu yüzde 10.64 olarak gerçekleşti. Yani 5 aylık enflasyona göre SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Ocak zammı yüzde 10.64 olarak görünüyor. Memur emeklilerine de yüzde 4 zamma ek olarak yüzde 7.14 enflasyon farkı ortaya çıktı. Aralık enflasyonuna göre SSK ve Bağ-Kur’luların zam oranı, memur emeklilerinin de enflasyon farkı artacak ya da azalacak. Emeklilerin Ocak zammına ilişkin 2 farklı tahmin bulunuyor:

İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir