Mide Fıtığına İyi Gelecek Yöntemler

Topuk Dikeni Nedir?
21 Mayıs 2019
Tükettiğimiz Ürünlerin Kalori Değerleri
22 Mayıs 2019

Mide fıtığının kesin bir nedeni olup olmadığı bilinmemektedir. Mide fıtığında midenin küçük bir bölümünden göğüs boşluğuna doğru bir çıkıntı ortaya çıkar. Yaygın olarak 50 yaş üzeri kişilerde görülür. Mide fıtığının giderilmesine yönelik doğal yöntemler mevcuttur.

Küçük yada büyük mide fıtığı olmak üzere ki farklı durumla değerlendirilir. Küçük mide fıtığında belirtiler nadir görülür. Fakat büyük mide fıtığı rahatsızlığında belirtiler oldukça nettir. Göğüs ağrısı, karın ağrısı, yutma zorluğu, mide ekşimesi, yemeklerden sonra sık bir şekilde ağızdan gaz çıkarılması ve yorgunluk büyük mide fıtığı rahatsızlığının belirtileridir. Basit mide fıtığı hastalığı durumlarında ilaçlarla birlikte doğal yöntemlerden de destek alınmasında fayda vardır. Ancak ciddi fıtık rahatsızlıklarında mutlaka bir uzmana görünülmelidir.

Mide Fıtığının Ortaya Çıkma Sebepleri

  • Yanlış duruşa bağlı olarak eğik durma problemi,
  • Aşırı bir oranda sigara tüketimi,
  • Ağır eşyaların kaldırılmaya çalışılması,
  • Fazla stresli bir ortamın yada yaşamın içerisinde yer almak mide fıtığı rahatsızlığına yakalanmaya neden olabilir.

Mide Fıtığına İyi Gelecek Doğal Yöntemler

Elma Sirkesi Yöntemi

Sirke özellikle elma sirkesi mide fıtığının neden olduğu bazı sıkıntıları gidermede oldukça başarılıdır. Asit ve mide ekşimesinden şikayetçi iseniz mutlaka elma sirkesi yöntemini denemelisiniz. Doğal bir asidik gıda olan elma sirkesi bu konuda gün yüzüne çıkan rahatsızlıklarınızı azaltacaktır. Bedenin asit seviyesini düzenler. Ancak doğal elma sirkesi olması etkiyi çok daha arttıracaktır. Bir bardak sıcak suyun içerisinde 1 çay kaşığı elma sirkesini ilave edin. Yemeklerden önce yavaş bir şekilde yudumlanılmasında fayda vardır. Bu tedavi yöntemi mide ekşimesi ve asitin dengelenmesi konusunda oldukça etkilidir.

Papatya Yöntemi

Anti-enflamatuar özelliğine sahiptir. Bu nedenle mide fıtığında papatya doğal bir çözüm yöntemidir. Sindirimin kolaylaşmasını sağlar, mide ekşimesine iyi gelir ve aynı zamanda mide ağrısını azaltır. Bu nedenle papatya yöntemi mide fıtığında denenmesi gereken bir tedavidir.

Tarçın Yöntemi

Mide için büyük yarar sağlayan bir baharattır. Midenin yatışmasına yardımcı olur. Özellikle mide ağrısına yada şişkinliğine iyi gelen bir yöntemdir. Tarçın doğal bir antiasittir. Bir fincan sıcak suyun içerisine yarım çay kaşığı tarçın ilave edin. Karışımı tüketmeden önce bir kaç dakika suyu bekletin. Ancak suyun soğumasına da müsade edilmeden karışım tüketilmelidir. Günde 3 defa tekrar edilmelidir. Yada toz tarçın yemeklerin içerisinde tüketilse de yine de fayda edecektir.

Güçlendirici Egzersizleri Deneyin

Mide fıtığı belirtilerini kontrol altında tutmaya yarayan bir yöntemdir. Ayrıca mide fıtığı riskini azaltmaya da yardımcı olacaktır. Mide kaslarının güçlenmesini sağlayan egzersizler fıtık sorununu da azaltacaktır. Fakat egzersizlerin bir uzman eşliğinde yapılması en uygunudur.

İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir