Meteoroloji’den son dakika!

Kalp damar hastalıklarından koruyor!
8 Nisan 2019
Dolar Bu Sabah Ne Kadar? (09.04.2019)
9 Nisan 2019

kuvvetli rüzgar ve sağanak yağış uyarısı! Yağmur ne kadar sürecek? sorusuna işte cevap…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı son dakika hava durumu tahminlerinde vatandaşları kuvvetli rüzgar ve sağanak yağış sonucunda meydana gelebilecek çatı uçması, ağaç devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı uyardı. Bugün yurdun genelinde parçalı ve çok bulutlu bir hava hakim olacak, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu’nun batısı ile Samsun, Amasya, Çorum, Tokat, Muş ve Bingöl çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. İstanbul’da yağışlar akşam saatlerine kadar devam edecek.

Yurdun batısından giriş yapan yağışlar yarından itibaren doğuda da etkisini gösterecek. Meteoroloji’den yapılan son dakika uyarılarına göre yağışlar hafta boyunca devam edecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü ayrıca “Rüzgarın güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/saat yer yer 80 km/saat) şeklinde eseceği tahmin edildiğinden meydana gelebilecek çatı uçması, ağaç devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir” uyarısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu’nun batısı ile Samsun, Amasya, Çorum, Tokat, Muş ve Bingöl çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Mersin, Adana, Kahramanmaraş ve Osmaniye çevreleri ile Antalya’nın doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir