Masal Yarışması Ödülleri Verildi

Kuzgun 7. Bölüm 2. Fragman
26 Mart 2019
Baş Ağrısı Neden Olur? Baş Ağrısının Nedenleri?
27 Mart 2019

TOKAT’ta masal yarışmasında ”Bir Masal Diyarı Tokat”adlı yarışmada  dereceye giren öğrenciler ödüllerini aldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 3’ncü Milli Kültür Şurası kararları neticesinde ülke genelinde başlatılan “Bir Masal Diyarı Tokat” adlı masal yazma yarışmasında dereceye girenlere ödülleri düzenlenen törenle verildi. Yarışmaya lise öğrencilerinin hazırladığı 115 masal katıldı. Yarışmaya katılan masallar arasından jüri tarafından 84’ü değerlendirmeye alındı.

İMKB Sosyal Bilimler Lisesinde düzenlenen programda “Ölümsüzlük Boncuğu” adlı masalı ile 1. olan Süriye Özen, “Şifacı Bacı” adlı masalı ile 2. olan Sevilay Ağaoğlu, “Kaybolan Minik Serçe” adlı masalı ile 3. olan Çetin Kılıçer altınla ödüllendirilirken, “Kaz Gölü Misafirleri” adlı masalı ile Cevriye Oymak, “GıjGıj Dedenin Hayal Salıncağı” adlı masalı ile Murat Tapar ve “İpek Saçlı Aybala” adlı masalı ile ise Rahmi Özen mansiyon ödüllerini Vali Ozan Balcı’nın elinden aldı.

Yarışmada derece alanları tebrik eden Vali Ozan Balcı, okul öncesi çocukları için uygun olan ve yayınlanmaya değer görülen masalların Valilik tarafından başlatılan Kültür Turizm Tokat Projesi kapsamında basılarak okul öncesi öğrencilerle buluşturulacağını söyledi.

İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir