Mutlaka İzlenmesi Gereken 5 Film!

Mutlaka İzlenmesi Gereken 5 Film!

Bu yazımız da sizler için, ölmeden önce mutlaka izlenmesi gereken 5 harika filmi derledik. Bu filmleri izlediğinizde, ilerde ki hayatınıza çok şey katacağını düşünüyoruz. Bazı filmler psikolojik, düşündüren olurken bazıları ise rahatça anlayabileceğiniz türde. iyi seyirler..

1- YEŞİL YOL  

Gönüllerimize ''yoruldum patron'' sözüyle kazınan yeşil yol filmi zenci bir mahkumun hikayesini anlatmaktadır. Paul Edgecomb hapishanede idam mahkumlarını son yolculuğuna uğurlamakla görevli. Kendisi şu ana kadar yüzlerce mahkumu idam etmiş. Bir gün iri yarı bir adam olan John Coffey, iki küçük kızı öldürmekten mahkum olarak hapishaneye geliyor. Ama John Coffey göründüğünden çok farklı bir karaktere sahip. Ayrıca doğa üstü güçlere sahip olan john coffey, sürekli ''yetişemedim'' sözünü kullanmaktadır. Filmde Paul ile birlikte Yeşil Yol’da yaşananlara ve John Coffey’nin hikayesine eşlik ediyoruz.

2- PİYANİST 

Piyanist, İkinci Dünya Savaşı sırasında yaşanan gerçek bir dramı konu alır. Polonya’lı ünlü piyanist Wladyslaw Szpilman’ın anılarını anlattığı aynı isimli kitaptan sinemaya uyarlanan film, Nazi işgali altındaki Polonya’da yaşamanın imkansızlaştığı bir dönemde, bir şekilde esir kampına gitmekten kurtulan ünlü piyanistin Varşova’nın kenar mahallelerindeki hayatta kalma mücadelesine odaklanır. Varoşlarda tam anlamıyla sefil bir hayat süren müzisyen, diğer halkla birlikte, kıtlığa ve aşağılanmalara maruz kalsa da kahramanca mücadele edecektir. Günü gelip oradan kaçma şansı bulduğundaysa başkentin harabelerine sığınacak, beklemediği bir an gelen bir yardımla umudunu yeniden kazanacaktır.

3- THE BOOK THEİF 

Liesel Meminger’in, İkinci Dünya Savaşı sırasında Almanya’da henüz dokuz yaşındayken bir ailenin manevi kızı olur. Çok sevdiği ailesi ve evlerinde kalan sığınmacı Max sayesinde okumayı öğrenen ve çok seven Liesel kitaplarla derin bir  bağ kurar. Max ve cesur Liesel için çevrelerinde dünyada yaşanan tüm kötülüklerden uzaklaşmanın tek yolu, kitapların ve kelimelerin ikisine sunduğu hayal dünyasıdır. Fakat bodrum katında saklanan Yahudi Max, sürekli diken üstündedir…

 

4- MİLYONER 

 

Mumbai'in fakir mahallesi Dharavi'den genç bir adamın enteresan hikayesi aktarılıyor. Jamal, fakir ve öksüz ancak idealist bir çocuktur. En büyük düşü,Hindistan'ın en ünlü bilgi yarışması programına katılmak ve büyük para ödülünü kazanmaktır. Bu hayalinin gerçekleşmesi arefesinde farklı olaylar yaşamını dönüştürmeye başlayacaktır. Jamal, büyük ödüle ulaşacağı son soruya bir şekilde gelmiştir. Tam da bu an programın süresi dolar ve son soru gelecek haftaki programa kalır. İlginç bir şekilde başarılı olan Jamal’in bu imkansız görünen başarısı herkesin dikkatini çeker ve genç adam hile yapmış olabileceği gerekçesiyle tutuklanır. Sorgu gecesinde soruları nasıl yanıtladığını tek tek anlatan genç adamın sırrı yavaş yavaş aydınlanır. yanıtladığını tek tek anlatan genç adamın sırrı yavaş yavaş aydınlanır.

 

5- ZİNDAN ADASI

Filmde, Teddy Daniels ve Chuck Aule isimli iki polis memurunun, Rachel Solando adlı bir akıl hastasının ortadan kaybolması üzerine tehlikeli akıl hastalarının tedavi gördüğü Shutter Adası isimli bölgede konuşlanan Ashecliffe Hastanesi'ne soruşturma yapmak için gitmesi ve sonradan gelişen esrarengiz olaylar aktarılıyor. Burada karşılaştıkları isyan tablosu ve çığırından çıkan işler bu davayı gittikçe zora sokacak, zamanla rüya ve gerçek arasındaki sınırlar zorlanacaktır. filmin başrol'ün de yönetmenin gözde oyuncularından Leonardo Di Caprio bulunuyor.

Mutlaka İzlenmesi Gereken 5 Film! içeriği, 20 Haziran 2019 tarihinde, film, film izlemek, harika filmler, mutlaka izlenecek filmler etiketleri ile Tokat.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha