Çev Sanat’ın üç genç yeteneğinden ‘Dünya Barışı için Çağrı’ konseri

Çev Sanat’ın üç genç yeteneğinden ‘Dünya Barışı için Çağrı’ konseri

Çev Sanat’ın genç yeteneklerinden Emre Engin, Yiğit Karataş ve Emirhan Tunca, New York Carnegie Hall’da Türk-Japon dostluğu adına New Manhattan Senfoni Orkestrası ile ‘’Dünya Barışı için Çağrı’’ adlı konseri verdi.

Çev Sanat’ın sürdürdüğü ‘’Genç Yetenekler’’ Projesi kapsamında eğitimlerine devam eden Emre Engin, Yiğit Karataş ve Genç Yetenekler Projesi mezunlarından Emirhan Tunca 29 Kasım 2018 tarihinde New YorkCarnegie Hall Issaac Stern Oditoryumu’nda Türk–Japon dostluğu adına New Manhattan Sinfonietta Orkestrası ile konser verdi. Japon besteci ve orkestra şefi S. Mukaiyama’nın Ertuğrul Firkateyni’ni mevzu, bahis olan bir senfonik eserinin seslendirildiği gecede yeni kurulan New Manhattan Sinfonietta Orkestrası’nın başkemancılığına New York’ta Pinchas Zukerman’ın öğrencisi olarak doktora eğitimine devam Emre Engin, ikinci keman grup şefliğine The Juilliard School’da yüksek lisans eğitimine devam eden Yiğit Karataş ve çello grup şefliğine New York Üniversitesinde muavin doçent olan Emirhan Tunca seçildi. Türk Japon dostluğunun hatıralarının anıldığı konserin ilk kısmında 1985’de Tahran’dan kaçmaya çalışan 211 Japon vatandaşı için hususi sefer düzenleyen Türk Hava Yollarına teşekkür edildi. İkinci bölümünde de 1890’da Japonya’ya dostluk için giden ve orada batan Ertuğrul Fırkateyni mürettebatı anılarak teşekkür edildi.

Çev Sanat’ın üç genç yeteneğinden ‘Dünya Barışı için Çağrı’ konseri içeriği, 20 Haziran 2019 tarihinde, Çev Sanat, Emre Engin, Genç Yetenekler, New York Carnegie Hall etiketleri ile Tokat.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha