BAŞLAMASAYDI BU TANGO / Yüksel YENİCE-ÇAĞLAR

Yüksel YENİCE-ÇAĞLAR

ÖzgeçmişYüksel Yenice-Çağlar Akhisar’da doğdu. İlk ve ortaokula Akhisar’da gitti. Lise öğrenimini İzmir Karşıyaka ve Akhisar Kız Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü’nde tamamladı.1970-1973 yıllarında Giresun ve Akhisar&r... Yazarın Biyografisi

Özgeçmiş

Yüksel Yenice-Çağlar Akhisar’da doğdu. İlk ve ortaokula Akhisar’da gitti. Lise öğrenimini İzmir Karşıyaka ve Akhisar Kız Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü’nde tamamladı.

1970-1973 yıllarında Giresun ve Akhisar’da anasınıfı öğretmenliği yaptı.

1973’te Münih’e “ Misafir İşçi” olarak geldi. 1977 yılına dek çeşitli metal firmalarında çalıştı.

1977-1980 yıllarında Münih Şehir İdaresi’ne bağlı bir anaokulunda eğitimci olarak çalıştı.

1982-2014 yılları arasında Düsseldorf Şehir İdaresi Gençlik Dairesi’nde Sosyal Hizmet Uzmanlığı yaptı, Eğitim ve Sistemik Aile Danışmanı olarak çalıştı.

1994-1996 yıllarında Sistemik Aile Danışmanlığı ek öğrenimi yaptı.

2002-2003 Sosyal Menejerlik üzerine eğitimini tamamladı. Şiirlerini antoloji sitesinde yayınladı. Yine aynı sitede oluşan “Dünya Barışına Çağrı Grubu” olarak 38 şairin yer aldığı Barış Çağrısı adlı, 2009 ve 2010 yıllarında Meneviş Yayınları tarafından çıkan iki kitapta şiirleri yayınlandı.

O Martılar Şimdi İkimiz adlı ilk şiir kitabı Ankara’da Klasör Yayıncılık tarafından Haziran 2015’te yayınlandı.

Fakir Baykurt’ un öncülüğünde kurulmuş olan ‘Kuzey Ren Vestfalya Türkiyeli Yazarlar Çalışma Grubu’ nun bir devamı olarak 2010 kurulmuş olan Avrupa Türkiyeli Yazarlar Girişimi (ATYG)nin ilk kitabı olan 18 üye şairin katılıldığı YÜREKTEN YÜREĞE ‘Şiir Seçkisi’nde şiirleri 2017 yılında yayınlandı.

Avrupa Türkiyeli Yazarlar Girişimi (ATYG) ve Türkçe Dilinde Psikoterapi ve Psikososyal Danışma Topluluğu ( GTP/aktp) üyesidir.

Biyografiyi Kapat
BAŞLAMASAYDI BU TANGO / Yüksel YENİCE-ÇAĞLAR

BAŞLAMASAYDI BU TANGO

Ay ışığı yandı yüreklerde pırıl pırıl
Tenlerde kaldı deniz kokusu
Dudaklarda denizin tuzlu tadı
Başlamasaydı keşke bu Tango!...

Yüksel YENİCE-ÇAĞLAR

BAŞLAMASAYDI BU TANGO / Yüksel YENİCE-ÇAĞLAR içeriği, 20 Haziran 2019 tarihinde, Ay Işığı, Pırıl Pırıl, Tango, Yüreklerde etiketleri ile Tokat.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha