Tokat'ın Eşsiz Lezzetleri

Tokat'ın Eşsiz Lezzetleri içeriğini okuyabilir, Tokat.com Yeme & İçme kategorisinde yer alan Tokat'ın Eşsiz Lezzetleri yazısını değerlendirebilir ve yorum yazabilirsiniz.

Tokat'ın Eşsiz Lezzetleri

Tokat mutfağına ait yöresel lezzetler turumuza hoşgeldiniz bu yazımızda Tokat'ın eşsiz lezzetlerinden bahsedeceğiz Tokat'a geldiğinizde mutlaka tatmanız gereken Tokat'ın Eşsiz Lezzetleri;

Tokat Usulü Düğü Çorbası

İçerisinde tereyağı, domates, soğan gibi malzemeler bulunan eşsiz bir lezzet olan düğü çorbası içinizi ısıtacaktır. Tokat usulü yapılan düğü çorbasını denemenizi kesinlikle tavsiye ederiz kendinizde evinizde hazırlayabilirsiniz Tokat Usulü Düğü Çorbası yazımıza giderek tarifini ve malzemelerini öğrenebilirsiniz.

Tokat Keşkek Yemeği

Bu yemek Tokat'a ait yöresel bir yemektir pişirim süresi yaklaşık olarak 3-3,5 saat kadar sürmekte kemikli et ile hazırlanan bu yemek baktığınız zaman pilav gibi görünse de çok lezzetli bir yemek 3 saat boyunca kısık ateşte kaynıyor ve o etin lezzeti aşurelik buğdayla bütünleşiyor ve ortaya gerçekten çok lezzetli bir yemek çıkıyor Tokat Keşkek Yemeği yazımıza giderek tarifi ve malzemelerine bakarak kendinizde yapmayı deneyebilirsiniz.

Tokat Batı Yemeği

Hanımların altın gününde yaptığı kısıra benzeyen bu yemek çok lezzetli olmasının yanı sıra mercimekle yapılmasından dolayı çok lezzetlidir Tokat yöresine ait olan bu yeği evinizde hazırlayabilirsiniz. Tokat Batı Yemeği yazımızda malzemeleri ve yapılışına ulaşabilirsiniz.

Cevizli Çarşaf Böreği

Baktığınız zaman kol böreğine benzese de kol böreği değildir. Bambaşka bir lezzete sahip çarşaf böreğini tatmanızı kesinlikle tavsiye ediyorum içinde sadece ceviz var ve yufka değil de hamur ile yapılmaktadır. Cevizli Çarşaf Böreği yazımıza göz atarak malzemeleri ve tarifi hakkında bilgi alabilirsiniz evinizde kolayca hazırlama imkanınız vardır tabi şeklinin vermek size kalmış bir durum.

Sizleri bir kez daha Tokat'a davet etmekten mutluluk ve gurur duyarız.

Tokat'ın Eşsiz Lezzetleri içeriği, 09 Nisan 2019 tarihinde Tokat.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha