Tokat Camiçi Yaylası

Tokat Camiçi Yaylası içeriğini okuyabilir, Tokat.com Sizin Tokat kategorisinde yer alan Tokat Camiçi Yaylası yazısını değerlendirebilir ve yorum yazabilirsiniz.

Tokat Camiçi Yaylası

Tokat'ın Niksar ilçesine 17 km mesafede bulunan Çamiçi Yaylası, Niksar ve Ünye yolu üzerinde yer alıyor. Niksar'ın kuzey tarafında yer alan Çamiçi Yaylası'nın deniz seviyesinden yüksekliği ise yaklaşık 1350 metre. Çam ağaçlarıyla kaplı, adeta bir doğa harikası olan Çamiçi Yaylası, tertemiz havası ve mis gibi kokusu ile huzuru bulmak isteyenlerin kesinlikle uğraması gereken bir durak.

Ahşap yayla evlerinin süslediği Çamiçi Yaylası, bugün hem Niksarlıların hem de çevre halkının en çok ziyaret ettiği mesire ve piknik alanlarından biri olma özelliği taşıyor. Birçok büfeye, lokantaya, kebap ocaklarına ve geniş oyun alanlarına ev sahipliği yapan Çamiçi Yaylası, 10 bin kişiyi ağırlayabilecek büyüklükte. Son zamanlarda özellikle Niksar halkının yazlık olarak kullandığı Çamiçi Yaylası, mayıs ve eylül ayları arasında, hafta sonları bir hayli kalabalık oluyor. Bu nedenle Çamiçi Yaylası, ülkemizin yayla turizmi açısından fazlasıyla önemli bir konuma sahiptir. Kalabalık şehirlerin gürültüsünden ve keşmekeşinden uzaklaşmak istediğinizde Çamiçi Yaylası harika bir kaçış noktası. Sadece piknik değil, doğa yürüyüşü ve kamp için de oldukça elverişli bir yer Çamiçi Yaylası. Hele akşamları ateş yakılarak şarkı söylemek başka türlü bir gelenek bu doğa harikası yaylada. Gece köze patates gömüp, sabah o patatesi afiyetle yemek de yaylanın farklı bir geleneği haline gelmiş. Olur da bir gün yolunuz Niksar'a düşerse eğer, Çamiçi Yaylası'nı görmeyi ihmal etmeyin. Şimdiden sevdiklerinizle keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Tokat Camiçi Yaylası içeriği, 22 Ocak 2019 tarihinde Tokat.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha