Geleneksel Tokat Çemeni

Geleneksel Tokat Çemeni içeriğini okuyabilir, Tokat.com Gastronomi kategorisinde yer alan Geleneksel Tokat Çemeni yazısını değerlendirebilir ve yorum yazabilirsiniz.

Geleneksel Tokat Çemeni

Asırlık lezzet Çemen; çemen, su, biber, sarımsak ve çeşitli baharatların karışımıyla ortaya çıkan muhteşem lezzet ve kokusuyla sofralarımız vazgeçilmezi olarak biliniyor.

Çemen yalnızca kahvaltı sofralarınıza renk katmakla kalmayıp, pastırmaların ayrılmaz bir parçası olarak hem yüzeyini kaplayıp pastırmayı koruyor hemde o enfes çemen tadını pastırmayla buluşturuyor. Bir dilim ekmeğin üzerine Tokat çemeni sürüp sıcak bir çay eşliğinde bu lezzeti tatmaya kimse hayır diyemez. Yıllardır Tokat’ta kendine kahvaltı sofralarında vazgeçilmez bir yer edinen Çemen şimdi Sarıbahçe aracılığıyla tüm Türkiye’ye gönderiliyor. Çemen iştah açıcı olmasının yanı sıra birçok yöresel yemekte sos olarak da kullanılmaktadır. Yemeklerinizde kullanacağınız 1 kaşık çemen; yemeğe ayrı bir lezzet katmakla beraber muhteşem kokusuyla sizi sofraya davet eder.

Peki Çemen'in saklanması nasıl olmalıdır?

Çemen buzdolabında muhafıza edilmelidir.

Geleneksel Tokat Çemeni içeriği, 13 Şubat 2019 tarihinde Tokat.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha