Katar’dan Türkiye’ye 15 milyar dolarlık yatırım desteği

UNICEF: Yemen’de 2 bin 400 çocuk öldü
16 Ağustos 2018
Yakalanan suç makinesinden ilginç savunma
16 Ağustos 2018

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani ile görüştü. 3.5 saat süren görüşmede, Katar olarak Türkiye’ye 15 milyar dolar yatırım paketini hızlıca hayata geçireceklerini ifade etti…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD’nin ekonomik saldırılarına karşı Almanya başta olmak suretiyle çoğu ülkenin Türkiye’yi tam desteklediği kritik dönemde, önemli bir ismi ağırladı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar Emiri Al Sani’yi resmi törenle karşıladı. Daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani ile 3.5 saat görüştü.
Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Katar Emiri Şeyh Temim’in çalışma ziyareti kapsamında gerçekleşen görüşmede, ikili ilişkiler ve bölgesel konular ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. Şeyh Temim görüşmede, Katar olarak Türkiye’ye 15 milyar dolar yatırım paketini kısa sürede hayata geçireceklerini söyledi.
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile Katar Maliye Bakanı Ali Şerif El-İmadi’nin de hazır bulundukları görüşmede iki lider, Türkiye-Katar arasındaki ilişkileri her alanda daha da geliştirme konusundaki kararlılıklarını teyit etti.

Katar Emiri Al Sani, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, şu ifadelere yer verdi:
“Ümmetin problemleri ve Katar’ın yanında duran Türkiye’nin ve oradaki kardeşlerimizin yanındayız. Bugün Ekselansları Başkan Erdoğan ile Ankara’da yapmış olduğum önemli görüşmeler kapsamında, üretken, güçlü ve sağlam ekonomiye sahip bu ülkede 15 milyar dolar tutarında bir mevduat ve yatırım projeleri paketini duyurduk.” Al Sani’nin Twitter’daki bu paylaşımını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da kendi hesaplarından tekrar paylaştı.
ERDOĞAN’DAN DA TEŞEKKÜR
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilaveten resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda da “Şeyh Tamim Bin Hamad ve Katar halkına Türkiye’nin yanında durdukları için milletim adına teşekkür ediyorum. Dost ve kardeş ülke Katar ile ilişkilerimiz çoğu alanda güçlenerek devam edecek” ifadelerini kulandı
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim KALIN TWİTTER’DAN DUYURDU
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Katar, Türkiye’ye 15 milyar dolarlık doğrudan yatırım yapacak. Türk ekonomisinin temelleri sağlamdır ve Türkiye bu süreçten güçlenerek çıkacaktır” ifadelerini kulandı

İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir