Organik Tereyağı Nasıl Anlaşılır ?
6 Nisan 2019
Sıcak Havalar Okul Başarısını Düşürüyor
7 Nisan 2019

Instagram, Windows ile yollarını ayırıyor. Windows 10 Mobile işletim sistemi yüklü telefonlarda bugüne kadar destek vermeye devam eden Instagram,

Bu desteğin sonlandırılacağını açıkladı. 30 Nisan tarihinden itibaren tamamen uygulama bu telefonlar için kapatılacak ve kullanıcılar hesaplarına giriş yapamayacak.

Ancak bu durum, Windows 10 Mobile yüklü telefonlar için yolun sonu değil elbette. Kullanıcılar, web tarayıcılarını kullanarak yine Instagram deneyimini yaşayabilecek; ancak elbette tarayıcı üzerinden girilen Instagram, uygulamaya göre hayli farklı ve bazı özellikleri de eksik. Ancak Windows Mobile kullanıcıları, Instagram’ın web sayfasını ana sayfaya ekleyip, uygulama gibi kullanabiliyorlar. Bunun yanında Winsta ve 6Tag gibi birçok Instagram alternatifi uygulama da bulunuyor.

Bu değişlik sonrasında elbette kullanıcılar, telefonlarını değiştirmeyi daha ciddi bir biçimde düşünmeye başlayacaklar. Windows 10 Mobile sürüm 1703’ün desteği, Haziran’da sona erecek. Sürüm 1709’a yönelik destek ise Aralık’ta sonlanacak.

İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir