Herkes zararlı zannediyordu!

Şeftalinin Bilinmeyen Faydaları
28 Mart 2019
Üzümün Faydaları Nelerdir?
28 Mart 2019

Diyet yaparken en önemli sorunlardan biri açlık hissetmektir. Bunun çözümü çok kolay! Diyet yaparken belli başlı besinlerden yararlanırsanız diyetinizi bozmadan tokluk hissine ulaşabilirsiniz.

Peki diyet yaparken hangi besinler tok kalmamızı sağlar? Bu besinleri ne kadar yemeliyiz? İşte diyet yaparken tok kalmamızı sağlayacak olan belli başlı besinler…

AHUDUDU

Ahududunun her bir tanesi pek çok meyveden daha fazla lif içerir. Yemekten yaklaşık 1 saat önce ahududu tüketmek, tok tutarak daha az yemek yemeye yardımcı olur. Ahududuyu ara öğünlerde, sabah kahvaltılarında yulaf ile, chia tohumu ve yoğurt ile tüketebilir, smoothie’lerinize katabilirsiniz.

PATLAMIŞ MISIR

Patlamış mısır, atıştırmalık yiyeceklerin çoğuna kıyasla lif açısından yüksek, kalori açısından ise düşüktür. Yani söylendiği gibi kilo yapmaz ve zararlı değildir. Tabii fazladan yağ ile hazırlanmadığı sürece.

YULAF

Yulafın faydalarını, kilo vermeyi kolaylaştırdığını, uzun süre tok tuttuğunu bilmeyen yoktur. Beslenme listenize yulafı dahil ettiğinizde daha az acıktığınızı göreceksiniz.

SÜZME PEYNİR

Süzme peynir, yüksek bir protein kaynağıdır. Sindirimi uzun sürdüğü için de uzun süre tok tutar.

YUMURTA

Yumurta, en bilinen saf protein kaynaklarından biri. Yapılan araştırmalar, yumurtayı günlük beslenme programına dahil eden kişilerin, etmeyenlere oranla gün içinde daha az acıktığını ortaya koydu. Yumurtayı sadece sabah kahvaltısında tüketeceksiniz diye bir kural yok. Günün herhangi bir öğününde yumurta yiyebilirsiniz.

CEVİZ

Yağlı tohumlar, mideden geçiş hızını yavaşlatır ve bu sayede tokluk süresinin uzamasını sağlar. Ceviz, içerdiği protein sayesinde de tok tutar. Ara öğünlerde tüketebileceğiniz gibi cevizi salatalarınıza da dahil edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir