HAFTANIN KİTAP ÖNERİSİ: KARANTİNA

Tokat Doğal Güzellikleri
17 Nisan 2019
Tokat Yaylaları
17 Nisan 2019

SİZLER İÇİN HER HAFTA HAZIRLADIĞIMIZ KİTAP ÖNERİMİZDE, BU HAFTA KARANTİNA ADINDAKİ KİTABI OKUMANIZI ÖNERİYORUZ, AŞAĞIDA DA BELİRTTİĞİMİZ GİBİ BU KİTAP BU,YALNIZCA BEDENLERİ DEĞİL RUHLARI DA KARANTİNAYA DÖRT KİŞİNİN HİKAYESİ. KEYİFLE OKUMANIZI ARKADAŞLARINIZA ÖNERMENİZİ DİLERİZ. 🙂

Yıldızları görebilmek için duvarları arasında yaşadığımız evimizden vazgeçtik.

“Sadece bedenlerimizi değil, ruhlarımızı da karantinaya aldılar. Ne bu karantinadan çıkabiliyoruz, ne de birbirimizden ayrılabiliyoruz. Bundan sonraki tek savaşımız bu karantinadan kurtulmak. Kurtulduğumuzda da birlikte olacağız, ama özgür…Savaş bitti, ve biz sağ kaldık.Savaş bitti, ve biz hâlâ ayaktayız.”

Zeynep, yeni okuluna başladığı ilk gün kendini bir felaketin ortasında bulmuştu. Salgın bir hastalık nedeniyle okulu karantinaya alınmış, akşamında ise kendini okulun karanlık koridorlarında bir kız öğrencinin cesedinin başında bulmuştu. Üstelik yalnız değildi, onlar da yanındaydı; mahşerin diğer üç atlısı.

Bu, yalnızca bedenleri değil ruhları da karantinaya alınmış dört kişinin hikâyesi. Bu, onların özgürlüklerine ulaşmak için yaşadıkları esaretin hikâyesi. Bu, birbirlerinin her şeyi haline gelen, gökyüzündeki son yıldız yanıp kül oluncaya kadar birlikte olacaklarına söz veren dört arkadaşın hikâyesi. Bu, mahşerin dört atlısının hikâyesi.

Yıldızları görebilmek için duvarları arasında yaşadığımız evimizden vazgeçtik.

İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir