Güneşte Yanmamak İçin Ne Yapılmalı ?

Temel Yeterlilik Testi’nde 256’ncı Oldu
13 Ağustos 2018
İdam Hangi Ülkelerde Var ?
13 Ağustos 2018

Güneş ışığından bolca yararlanacağımız yaz ayları geldi . Vücudumuzun en fazla ihtiyacı olduğu ve sadece vücudumuzda sentezlenen D vitamini içi güneş ışığı şart.
D vitamininin genellikle çocuklarda kemik gelişimine ve boy uzamasına katkısı fazla büyüktür. Menopoza giren kadınlarda da kemik erimesi ve kırılmaların önlenmesi nedeniyle sıkça D vitamini içeren preparatlar doktorlar tarafından reçete edilmektedir.
Peki D vitamininden yararlanmak nedeniyle yaz aylarında bolca güneşlenmek kâfi midir ? Her yöntemin güzel tarafları olduğu benzeri zararlı tarafları da bulunmaktadır. Örneğin yaz aylarında güneşin en tepede olduğu anlarda güneşlenmek D vitamininden yararlanmaktan fazla kişinin güneş ışınlarının zararlı ışınlarına maruz kalmasına neden olmaktadır.

    • Öncelikle güneşten yanmamak yalnızca güneş ışınından faydalanmak için güneş ışınlarının en dik olduğu 12.00 ile 15.00 arasında güneş ışınlarından uzak durmalıyız.

 

    • Bu saatler dışında güneşlenirken de dahil olmak suretiyle her daim güneş ışınından direk faydalanmayınız. Hafif gölge bir ortamda güneşleniniz.

 

    • Mutlaka güneşlenirken koruyucu kremler ve yağlar kullanınız. Özellikle cildinize İdeal koruyucu kremleri seçiniz.

 

    • Yaz aylarında sahilde güneşlenirken kızarmadan kararmak hepimizin hayalidir. Ancak bu her daim mümkün olmamaktadır. Direk kararmayı vaat eden kremler ve yağlardan uzak durunuz. Çünkü birçoğu bu aşamayı hızlandırmak için kimyasal madde içermektedir. Bu kimyasal maddeler bazı ciltlerde güneş ışığı ile birleşince yanıklara neden olabilmektedir.

 

  • Son olarak güneşten yanmamak için kesinlikle denizden ve havuzdan çıkınca üzerinizdeki tuz ve klordan kurtulunuz. Tuz ve klor güneş ışığının bedeninize daha fazla etki etmesine neden olmaktadır.

Güneş Yanığı

Güneşte Yanmamak İçin Bitkisel Çözüm

Güneşten korunmak için kullanılan bilmem kaç etken kremler ve yağlar her zaman güneş ışınından koruyamayabilir. Bitkisel ürünler, yağlar bazı durumlarda aradığınız çözüm olabilir. Özellikle güneş ışığından kaynaklı oluşan yanıkların yumuşatılması ve bilhassa yanık izlerinin kalmaması için zeytinyağı kusursuz bir çözümdür. Özellikle içinde hiçbir katkı maddesi ve kimyasal madde bulundurmamasından kaynaklı gönül rahatlığıyla kullanabilmeniz mümkün.
 
Bu Yazımızda Sizlere güneşte kararmamak için bitkisel çözüm, güneşte yanmamak için krem, yazın kararmamak için ne yapmalı, güneşte esmerleşmek istemiyorum, güneşte yanmamak için güneş kremi denizde güneşte yanmamak için ne yapmalı, denizde yanmamak için zeytinyağı güneşte yanmamak için en iyi güneş kremi gibi soruları verdiğimiz bilgiler ile açıklamaya çalıştık.

İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir