Göz Kapağı Estetiği Hakkında

Diyet Yaparken Yapılan Hatalar
18 Ocak 2019
Eklem Ağrılarını Yok Ediyor
18 Ocak 2019

“Cilt yaşlandıkça zaman içinde esnekliğini kaybeder. Esneklikteki bu azalma, yer çekimi kuvvetiyle birleşince yaşlanan derinin sarkmasına neden olur.

Alt göz kapağındaki fazla deri katlanmalar ve kırışıklıklara neden olur. Üst göz kapağındaki fazlalıkta aşağı sarkarak gözleri hem işlevsel hem de estetik açıdan olumsuz yönde etkiler. Hatta yaşı ilerlemiş kişilerde göz kapağı sarkarak görüşü kısmen bloklayabilir, göz kapağı estetiği bu durumun tedavisinde de uygulanabilir.”

Göz kapağı estetiği kimler için uygundur?

“Sağlıklı ve gerçekçi beklentileri olan herkes göz kapağı ameliyatı için uygun aday sayılabilir. Çoğunlukla 35 yaş ve üstü kişilerin tercih ettiği bir operasyon olsa da kişide genetik göz kapağı düşüklüğü ve şişkinliği varsa daha erken yaşlarda da uygulanabilir. Göz kapağı estetiği yüzünüzü güzelleştirerek öz güveninizi artırır. Unutmayın bu operasyon yüz hatlarınızı değiştirmez, sadece göz kapağı sorununuzu düzeltir.

Göz kapağının cerrahi tekniklerle tedavisi

“Gözkapağı estetik operasyonu eğer alt ve üst göz kapağına birlikte yapılıyorsa ortalama iki saat sürer. Cerrahınız göz kapaklarınızın doğal çizgilerinden attığı kesilerden fazla deri, yağ ve kas dokusunu alır. Dikiş gerekip gerekmediği kullanılan tekniğe göre değişiklik gösterir. Alt gözkapağında ameliyat birkaç farklı teknik yardımıyla yapılabilir. Bu tekniklerin birinde cerrahınız alt gözkapağının içine kesi atarak yağ alır. Kesiler görünür değildir. Ameliyattan 1 -2 hafta sonraysa göz kapaklarınız normal görünümüne kavuşur.”

Işık dolgusu ile göz kapağı tedavileri

“Göz ve göz çevresi ile ilgili hastaların çok sayıda şikayeti olabilir. Bu sorunlar arasında kırışık, kaş düşüklüğü, göz altı morluğu, göz kapağı sarkmaları sayılabilir. Işık dolgusu ile üst ve alt göz kapağındaki estetik sorunlar da ameliyatsız teknikler ile çözülebilmektedir. Göz kapağı sorunlarını tedavi etmek için ışık dolgusundan faydalanılır. Özel içeriği göz kapağı bölgesindeki sıvı eksikliğini tamamlayarak dokuların doğal pozisyonuna gelmesini sağlıyor.

Ameliyatsız bir teknik olduğu için en fazla talep edilen estetik operasyonların başında yer alıyor.”
Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, “Işık dolgusu, yüz gençleştirme tedavisinde hastaların en memnun kaldığı tedavi tekniklerinin başında yer alıyor. Göz çevresindeki estetik sorunların giderilmesi yüzün daha genç görünmesine yardımcı oluyor. Hastaların daha kişiye özel bilgi almaları için mutlaka alanında uzman bir cerrahtan bilgi alması gerekiyor.”

İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir