Trump, Filistinlilere yardım programından 200 milyon dolar daha kesti
25 Ağustos 2018
Arakan katliamının yıl dönümü
25 Ağustos 2018

Rusya’nın Soçi şehrinde yaşayan görme engelli atlet Sergey Grinya, 100 kilometre koşma hedefiyle rekor denemesi yapacak.

Doğuştan görme engelli olan Sergei Grinya, hayatının bir kısmını depresyonda ve hareket etmeyerek geçirdi. Hayata küsen Grinya tam 120 kiloya kadar çıktı. Grinya, 20’li yaşlarına gelince bu küskünlüğünden vazgeçerek bastonuyla yürüyüşlere başladı. Daha sonra koşu parkurlarında koşulara başlayan Grinya ilk olarak 6 kilometre, ardından 10 ve sonra 20 kilometre koştu. 100 kiloya kadar düşen Grinya, kendisindeki gelişimi fark edince sporu bırakmamaya karar verdi. Grinya normal kilosuna ulaşana kadar spor yaptı, bazı yarışmalara katılarak dereceler elde etti.

Şimdi rekor peşinde

Grinya, hayata küsmüşken başlattığı mücadeleden başarıyla çıkınca kendisi gibi olanlara örnek olmak için 100 kilometre koşarak rekor denemesi yapmaya karar verdi. Hazırlıklara başlayan Grinya, Rusya’da 100 kilometre koşacak, başarması durumunda ise dünya rekoru kırmış olacak. Grinya, amacının rekor olmadığını sadece hayata küsen engelli bireylere cesaret vermek istediğini söyledi. Grinya 5 kilogramlık sırt çantasıyla koşacak.

İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir