Geri dönüşümde yeni teknikler

‘Deliler’ gala yaptı
23 Kasım 2018
Bakan Akar’dan ABD’ye tepki
24 Kasım 2018

Şehitkamil Belediyesi, ‘Çocuklarımız MÖP ile Tanışıyor’ projesi kapsamında ilkokul 4. sınıf öğrencilerine yaratıcı drama tekniği ile geri dönüşümün önemini anlatıyor.Geri dönüşümde yeni teknikler.

Verilen eğitimler sonrasında öğrencilere geri dönüşüm konulu hikayeler armağan ediliyor.Oyun eşliğinde verilen bilgilerin çocuklarda kalıcı bir etki bırakması amaçlanıyor. Oyunun ardından geri dönüşümün önemine ilişkin hikaye anlatılıyor. Sonrasında guruplara ayrılan öğrencilere çevre panosunda sergilenmek üzere resim atölye çalışması yaptırılıyor. Son olarak da 4. sınıf düzeyinde, uzman psikolog gözetiminde yazılan geri dönüşüm konulu hikayeler dağıtılarak çocuklara aşılanan eğitim bilincinin pekiştirilmesi sağlanıyor.

ÖNEMLİ BİR PROJE

Projeyle ilgili değerlendirmede bulunan Mehmet Tuncay Aykaç İlkokulu Müdürü Mustafa Turan, geri dönüşümün önemine dikkat çekti. Farkındalık oluşturmanın önemine değinen İlkokulu Müdürü Turan, “Yıllardır Şehitkamil Belediyemizin geri dönüşümle ilgili yürüttüğü çalışmaları yakından takip ediyoruz. Geri dönüşüm konusu ülkemiz için çok önemli. Maalesef çok zengin bir ülke değiliz. Atıklarımızı değerlendirmemiz lazım” şeklinde konuştu.Geri dönüşümde yeni teknikler

İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir