“Çocuğuma Dokunma” Projesi
23 Şubat 2019
Taksit Ve Kredilerde Vade Uzatılacak
23 Şubat 2019

Teknoloji artık bütün hayatımızı sarmış bir şekilde bulunuyor. Ve gelişen yeni teknolojiler hayatımızı kolaylaştırmaktadır. Artık bütün olaylar teknoloji platformunda dönüyor gerek konuşmalar gerekse işler, bunun sayesinde bütün herkes cevabını teknoloji aracılığıyla alabiliyor.

E-Spor Ne Demek ?

E-Spor sayesinde para kazananları duymuşsunuzdur. İlginç geliyor demi ? Gelip diyecekler ki bir gün sanal dünya sayesinde para kazanacaksınız ve gününüzü orada geçirerek inanılmayacak şeyler başaracaksınız buna kimse inanmazdı öyle değil mi ?

Artık imkanların oluşmasıyla ve teknolojinin gelişmesiyle kimse artık inanmıyorum demez.

Son dönemlerde E-Spor gündeme çok geliyor hatta gündemden de düşmüyor gerek gençlerin gerekse yetişkinlerin ortak noktası olan E-Spor altında buluşuyorlar. E-Spor günümüzde online oyunların çoğalmasıyla ve bunuda avantaja çeviren insanların online oyunlar üzerinde kurulu olan spor dalına E-Spor deniliyor.

Asıl adı Elektronik spor olan E-Spor, ülke sınırındaki komşuları aşıp çok çok uzaktaki insanlarla aynı ortamda bulunup zamanınızı zevkle çıkarta bileceğiniz ortam sunmaktadır. E-Spor’a kimileri iş kazanç gözüyle baksada çoğu kişi zamanını değerlendirmek ve oyunun tadını çıkarmak amaçlı oynamaktadılar. E-Spor‘da bölgesel turnuvalar yapılıp aynı diğer sporlarda da olduğu gibi fiziksel ve zihinsel olarak bütün gücünü ortaya koyduğun zaman bütün marifetlerini görüyorsun.

E-Sporun Yaratılışı

Aslında E-Spor son yıllarda değil ilk eğlence makineleri çıktığı zamanlarda var olmuştur yani 70’li yıllarda atari salonlarında… O zamanlarda gençlerin birbirine rakip olup oynayıp yayılması sonucu E-Spor 70’li yıllara temelini atmıştır. Günümüzde ise bu olanaklar internet kafelerde, salonlarda kalmayıp evimize kadar girmesiyle E-Spor çok çabuk yayılmıştır ve daha çok vakit ayırmayı olanak sağlamıştır.

Günümüzde bir çok E-Spor turnuvası yapılmaktadır. Ulusal ve Uluslararası olarak bir E-Sporcu katılmaktadır.

Eeeee bu kadar E-Spor diyoruz online oyunlar diyoruz yüzlerce binlerce insan katılıyor simdi diyeceksiniz ki bunun karşılığı yok mu ? Tabikide var kendi takımını oluştur marifetini sergile büyük ödülün sahibi olun…

Gün geçtikçe bu turnuvalara ilgi her geçen gün artmaktadır. Şimdi ise milyon dolarlara varan ödüllerle ve binlerce izleyicinin arenalarda bulunup, yüzbinlerce insan ise yapılan canlı yayından takip ettiği E-Spor turnuvalarına dönüşmüştür.

E-Sporculara sponsor olup ve sanki normal bir spormuş gibi antrenman gerektiren bir Elektronik Spor dalı olmuştur. Bu spor liglere ayrılmış ve kadrolarını güçlendirmek için transferler bile yapılabiliyor. Ve ayriyeten E-Sporcular sporcu olarak bilinip lisansları dünyanın farklı ülkelerinde verilmektedir. Bunun yanında Türkiye ise 2014 yılından itibaren E-Spor lisansı veren ülkeler arasına katılmıştır.

İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir