Eksi 27 dereceyi gördüler…

Her an kavga çıkabilir
19 Ocak 2019
Kestanenin Faydaları
19 Ocak 2019

Marmara Bölgesi’nin batı kesimleri ile İstanbul ve Yalova çevrelerinde hafif yağmur bekleniyor. Doğu Anadolu Bölgesi’nde ise gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 27 derece ile Ağrı’da kaydedildi.

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğünün internet sitesinde yer alan bilgiye göre, bölgedeki sıcaklıklarda önemli değişiklik yaşanmayacak.Parçalı ve çok bulutlu havanın hakim olacağı bölgenin batı kesimleri ile İstanbul ve Yalova çevrelerinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgede yer yer sis ve pus beklenirken, rüzgarın güney ve güneybatı (lodos), akşam saatlerinden itibaren kuzeydoğu yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette esmesi öngörülüyor.

Edirne’de sis yaşamı olumsuz etkiliyor.

Öte yandan gece başlayan ve sabaha karşı etkisini artıran sis nedeniyle görüş mesafesi yer yer 50 metrenin altına indi. Sürücüler de sis nedeniyle trafikte ilerlemekte zorlandı. Edirne Emniyet Müdürlüğü ekipleri, trafiğin yoğun olduğu bölge ve kavşaklarda sürücüleri dikkatli olmaları yönünde uyardı. Sis, tarihi yapıların çevresinde de güzel görüntüler ortaya çıktı. Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre, sıcaklığın 2 derece ölçüldüğü kentte sisin etkisini ara ara azaltarak birkaç gün devam etmesi bekleniyor.

AĞRI EKSİ 27’Yİ GÖRDÜ

Doğu Anadolu Bölgesi’nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 27 derece ile Ağrı’da kaydedildi. Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, havanın parçalı bulutlu olması beklenen bölgede, gece ve sabah saatlerinde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile yer yer sis ve pus görülecek.ıcaklığın mevsim normallerinin altında seyredeceği bölgede rüzgar, kuzey yönlerden hafif kuvvette esecek.

Gece en düşük hava sıcaklıkları sıfırın altında olmak üzere Ağrı’da 27, Ardahan’da 25, Erzurum ve Kars’ta 20, Erzincan’da 11, Tunceli’de 7 ve Iğdır’da 5 derece olarak ölçüldü. Günün en yüksek sıcaklıkları Iğdır’da 5, Tunceli’de 3, Erzincan’da sıfır, sıfırın altında olmak üzere Ağrı’da 11, Ardahan’da 7, Kars ve Erzurum’da 5 derece olması bekleniyor.

Kent merkezlerindeki kar kalınlıkları Ağrı ve Erzurum’da 26, Ardahan’da 18, Kars’ta 14, Erzincan’da 2, kayak merkezlerinde ise Erzurum Palandöken’de 99, Konaklı’da 76, Erzincan Ergan’da 88, Kars Sarıkamış’ta 87, Ardahan’daki Yalnızcam’da 28 santimetre olarak ölçüldü.
Bölge genelinde buzlanmanın yanı sıra don olayı ile sis ve pus hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların, sürücülerin ve yetkililerin dikkatli ve tedbirli olması gerektiği belirtildi.

İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir