Dünyanın En Zengin Aileleri

Hayvanlar Hakkında Doğru Bilinen Yanlış Bilgiler
11 Nisan 2019
Tokat Mutfağından Lezzetler
12 Nisan 2019

Çoğumuz zengin aile deyince aklımıza ilk olarak Kardashian gibi aileler geliyor ancak gerçekte servetleri bu listede yer alan ailelere yaklaşamıyor bile!

Kimilerinin zenginlikleri dededen geliyor, kimileri ‘çok çalışarak’, kimileri tamamen şansla servetlerine servet katmış. Biz de ünlü Forbes dergisinin Dünyanın En Zengin Aileleri listesini derledik.

İşte, FORBES Dergisi’nde yer alan ve dünyada resmi kayıtlara ulaşılmamış paraları bulunan 15 zengin aile…

Rockefeller

Rockefellers, servetlerini John D. Rockefeller’ın Standard Oil Company’yi kurduğu 1870 yılına kadar geri çekebilir. Standard Oil, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki petrol arıtımının çoğunu denetler. 11 milyar dolar değerinde.

Ferrero

Ferrero ailesini tatlılarından biliyoruz. Ürünleri arasında Nutella, Kinder, Ferrero Rocher ve Tic-Tac bulunur! İtalya’daki en zengin ailelerden biridir ve şu an 26.5 milyar dolar değerindedir.

Marinho

Marinho ailesi Brezilya’nın en zengin ailesi. Zenginliklerini Latin Amerika’nın en büyük medya grubu olan Globo’dan kazandılar. Bu aile 28.9 milyar dolar değerinde.

Pritzker

Pritzker ailesi, Hyatt otelleri ile ünlüdür. Ailelerinde toplamda 11 milyarder var, bunların çoğu kendi otel gruplarına ve şirketlerine sahip. Bu aile 29 milyon dolar değerinde.

Lee (Byung-Chull)

Lee (Byung-Chull) ailesinin sahip olduğu Samsung Grup, varlıklarının çoğunu Samsung Electronics’den geliyor. Bu aile 29,6 milyar dolar değerinde.

Quandt

Bu ailenin zenginlikleri, Alman lüks otomobil üreticisi BMW’nin müşterek mülkiyetinden kaynaklanmaktadır. Quandt ailesi 40 milyar dolar değerinde.

Cox

Cox ailesi, gazete yayıncılığı, kablo TV ve otomotiv teknolojisi alanındaki çalışmalarından kazanç elde etti. Net değeri şu an 41 milyar dolar.

Bettencourt

1907 yılında Bettencourt ailesi kozmetik imparatorluğu L’Oréal’i kurdu. Liliane Bettencourt, şirketin% 33 hissesine sahip olan dünyanın en zengin kadını. Bettencourt ailesi şu an 42.5 milyar dolar değerinde.

Cargill-MacMillan

Cargill-MacMillan ailesi, Birleşik Devletler’deki en büyük özel şirket olan Cargill’e sahiptir. Bu ailenin ayrıca dünyadaki diğer ailelere oranla milyarderi daha fazla var ve 49 milyar dolar değerinde.

Arnault

Arnault ailesinin sahibi Dom Perignon, Bulgari, Louis Vuitton, Sephora ve Tag Heuer’ın da bulunduğu 70 markayı yöneten LVMH’ye sahip. Bernard Arnault Fransa’nın en zengin adamı ve ailesinin net değeri 51.5 milyar dolar.

Slim

Slim ailesi, Latin Amerika’nın en büyük mobil telekom şirketi America Movil’i kontrol ediyor. Carlos Slim Helu, Meksika’nın en zengin adamıdır! Bu aile 62,6 milyar dolar değerinde.

Koch

Koch ailesi 82 ​​milyar dolar değerinde. Koch Industries, Birleşik Devletler’in 100 milyar doları aşkın satış hacmiyle ikinci büyük özel kuruluşudur.

Walton

Walton ailesi Amerika’nın en zengin ailesi. Dünyanın en büyük perakendecisi olan Wal-Mart! Walton ailesinin net değeri 130 milyar dolardır.

Rothschild

Rothschild adı 1700’lerin sonlarından beri uluslararası bankacılık ile ilişkilendirilmiştir. Mayer Rothschild, Alman aristokrasisi için bir bankacılık işi geliştirdi ve bir mali imparatorluk oluştu! Ailenin net değerinin 350 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor.

Suud Hanedanı

Evet geldik dünyanın en zengin ailesine. Suudi Arabistan’dan Suud Hanesi’nin net değeri 1.4 trilyon dolara yaklaşıyor ve zenginliklerinin çoğunda petrolün etkisi vardır.

İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir