Doğru Bildiğimiz 5 Yanlış

İnternet’i İcat Eden Vinton Cerf Kimdir
27 Şubat 2019
Dünyanın En Sağlıklı Ülkeleri
27 Şubat 2019

Küçüklüğümüzden belli doğru olarak bildiğimiz yanlışlar vardır bu yanlışların doğrusunu bilen birisiyle sohbet ederken rezil duruma düşmemek için doğru bildiğimiz şeyleri araştırmakta fayda var işte bizler de sizlere Doğru Bildiğimiz 5 Yanlış’dan bahsedeceğiz.

Çin Seddi Ay’dan Görülmez

Ay’a çıkıldığında bir çok şey görebiliriz ama bunların arasında Çin Seddi peki bu iddiayı ortaya attı bunu yapan kişi Richard Haliburton 1938 tarihinde yayınlanan Second Book of Marvels isimli kitapta  Çin Seddi’nin aydan gözüken tek şey olduğunu söyledi. Bunun imkansız olduğunu sonradan gelişen teknolojiyle anladık çünkü Çin Seddi’nin en fazla 10 metre genişliği olduğu bilinmekte ve çevresiyle aynı renkte ve ay’ı bırakın uydudan dahi çıplak gözle görünmez.

C vitamini

C vitamini bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve soğuk algınlığını iyileştirmiyor.

Ispanak İnsanı Güçlendirir mi?

Bu efsanenin ortaya çıkış hikayesi biraz komik ıspanak demir açısından zengin ama insana güç verecek kadar değil. Bu iş biraz Temel Reis’den de kaynaklanıyor ama asıl hata 1870’de bir doktor arkadaşımız ondalık işaretini yanlış koyunca olanlar olmuş.

Suşi, Çiğ  Balık Değil

Suşi çiğ balık demek değil arkadaşlar suşilerin içine çiğ balık konulmaz. Japonların çiğ balık için kullandıkları kelime sashimi dir  suşi ise yemeğin içindeki ekşi bir sosla hazırlanan pilava gönderme yapar.

Roma’yı Neron Yakmadı Arkadaşlar

Neron Roma’yı yakmadı yakan kişiler onun politik rakipleriydi suçu Neron’a attılar ama Neron bir kahramandı çünkü yangını söndürmek için mücadele etmiş, evsiz kalanlar için yiyecek bulmuş  ve şehrin yeniden tasarlanmasında yardım etmiştir.

İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir