Cezeryenin faydaları nedir?

İnanılmaz Dünya Rekorları
3 Nisan 2019
Karbonatın Zararları
3 Nisan 2019

Cezeryenin faydaları nelerdir? Hammaddesinde havuç bulunan birçok vitamin yönünden zengin olan cezeryenin faydalarını birçok kişi bilmiyor. Fakat birçok faydası bulunmakta.

Hammaddesi havuç olan cezeryenin faydaları saymakla bitmiyor. C ve A vitamini zengini bu lezzetli tatlı, özellikle kalp ve göz sağlığı için son derece faydalı. Havuca ek olarak şeker, Antep fıstığı, fındık, ceviz ve Hindistan cevizinin eklenmesiyle de verdiği enerji tartışılmaz. İşte bu enerji cinsel sorun yaşayanların imdadına yetişiyor. Uzmanlar cezeryenin yararlarını şöyle anlatıyor:

CEZERYENİN FAYDALARI NELERDİR?

Üzerine hindistan cevizi; içine antep fıstığı, fındık, yer fıstığı ya da ceviz koyulur. Hammaddesi havuç olan cezeryenin faydaları saymakla bitmiyor. C ve A vitamini zengini bu lezzetli tatlı, özellikle kalp ve göz sağlığı için son derece faydalı. Takvim’in haberine göre havuca ek olarak şeker, Antep fıstığı, fındık, ceviz ve Hindistan cevizinin eklenmesiyle de verdiği enerji tartışılmaz.

YAŞLILIK İZLERİNİ SİLİYOR

  • Gözleri kuvvetlendirir.
  • Saçları güçlendirir.
  • Cilde parlaklık verir.

CEZERYE NEDİR?

Cezerye özellikle Akdeniz Bölgesinde  yaygın olarak yapılıp, yenilen bir tatlı türüdür. Arapça’da havuç anlamına gelen kelimeden adını almıştır. Cezerye‘nin baş malzemesi de havuçtur. İçerisine hindistan cevizi, petibör bisküvi katılarak hazırlanan çeşitleri olsa da yenibahar, öğütülmüş karanfil, zerdeçal, tarçın, zencefil olmazsa olmazıdır cezeryenin. Hem lokuma benzerliği, hem de lokumdan daha lezzetli olması sayesinde pek çok tatlının önüne geçebilecek kadar sevilip tüketilir.

İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir