Beyaz Çay İle Zayıflama

Spor Tokat Projesi Etkinlikleri
4 Ocak 2019
Kedilerin Hoşlanmadığı Hareketler
4 Ocak 2019

Beyaz çay, yeşil ve siyah çay olan Camellia sinensis bitkisi ile aynı bitki ailesindendir. Beyaz çay, normal çayın taze, genç tomurcuklarından ve bitkinin çok genç yapraklarından yapılır. Beyaz çay, minimum işleme tabi tutulduğundan yeşil çay ve beyaz çaydan daha fazla besin maddesi içerir.

Beyaz çayın zayıflamaya olan etkileri hakkında şu bilgileri veriyor; Beyaz çay, metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeye ve mevcut kiloyu korumaya yardımcı olur. Yağ yakımını hızlandırır. Yapılan bilimsel çalışmalar düzenli beyaz çay içmenin yağ hücresi oluşumunu p oranında engellediğini ve var olan yağ hücrelerinin yakımında önemli rol oynadığını göstermektedir.

Beyaz çayın zayıflamaya faydaları

Yeni yağ hücrelerinin oluşumunu engeller

Yapılan bilimsel çalışmalarda beyaz çayın adipositler olarak adlandırılan yeni yağ hücrelerinin oluşumunu etkili bir şekilde engellediği görülmüştür. Yeni yağ hücresi oluşumu azaltıldığında, otomatik olarak kilo artışı da azalır.

Yağları harekete geçirir

Beyaz çayın kilo verme üzerinde bir diğer olumlu etkisi de, yağları harekete geçirip vücuttan fazla yağın atılmasını sağlamaktır. Bilim adamları bu durumu, “beyaz çayın anti-obezite etkisi” olarak adlandırıyor. Bu durum aynı zamanda vücudun yağ depolamasını da engeller.

Metabolizmayı hızlandırır

Beyaz çay kafein içeren içeceklerdendir. Kafeinin metabolizmayı hızlandırdığına dair pek çok bilimsel araştırma mevcuttur.

Ara öğünde içilebilir

Beyaz çay ideal ara öğünlerdendir. Kalorisiz olmasıyla kilo kontrolüne yardımcı olur.

Lipozizleri uyarır

Beyaz çay yağ oluşumunu engellemekle kalmaz, vücudun yağ yakma işleminden sorumlu lipozizleri de uyarıp harekete geçirir, böylece kolay bir şekilde kilo vermenize yardımcı olur.

Zayıflatan beyaz çay nasıl yapılır?

1 bardak suyu cezveye koyup kaynatın. İçine bir tatlı kaşığı beyaz çay koyup 3-5 dk demleyin. Süzüp için. Sallama beyaz çay poşeti için ise 1 dakikalık bekleme süresi yeterli olacaktır. Yani şayet beyaz sallama poşet çay kullanacaksanız 1 bardak sıcak suya bir tane sallama çayı atıp 1 dk bekleyip tüketin. Günde 1-2 bardak içebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir