Bademcik İltihabı İçin Doğal Tedavi

2 Haftada 8 Kilo Verdiren Diyet
3 Mart 2019
Göz Ağrısına İyi Gelen Meyveler
3 Mart 2019

Özellikle kış aylarında sizi sürekli rahatsız eden boğaz ağrısı ve bademcik şişmesi yada iltihabı yani tonsillit problemleri mi yaşıyorsunuz? Bilindiği gibi boğaz ağrılarının ve bademcik iltihaplarının sebebi bu bölgeye yerleşen ve genellikle streptokokal bir bakteri türü olan mikroorganizmaların bademciklerde iltihap yapmasıdır.

Bademcikler şiştiğinde vücut direncimiz de düşerek kendimizi yorgun ve halsiz hissederiz. Kronik bademcik iltihabı da yılda 4-5 defa tekrar eden ve hayat kalitesini düşüren ve acilen çözüm bulunması gereken bir problemdir. Hastalık başladığında genellikle antibiyotik tedavisi ile burada bulunan mikroorganizmalar ölürler ve bademcik iltihabı yani şişmesi son bulur, ancak antibiyotik kullanımının yan etkileri göz önünde bulundurulduğunda, her hasta olduğumuzda antibiyotik alarak vücudumuza ciddi zararlar verdiğimizi de unutmamalıyız. İşte bu yüzden şimdi sizlerle antibiyotiğin yan etkilerini yaşamadan tonsilit problemine çözüm bulacak, çok eski ve doğal bir yöntemi paylaşacağım.

Bu doğal ve eski zamanlardan beri kullanılan yöntem ile bademcik şişmesi ve boğaz ağrılarınızdan 4 saatte kurtulabilmeniz mümkün..

Kullanılan bileşenler tamamen doğal ve mutfağınızda sürekli bulundurduğunuz malzemelerden. Bu soğuk kış günlerinde çok ama çok işinize yarayacak.

İşte Reçetemiz:

  • 2 su bardağı suyun içine 1 su bardağı taze çekilmiş kimyonu koyarak karıştırın ve kaynatın
  • Kalın ve uzayabilir bir yapı elde edeceksiniz, bu yapı grabül kahveyi de andırıyor.
  • Bu karışımı iyice karıştırın ve üstüne yeniden bir çay bardağı suyu ilave edin ve kaynayıncaya kadar ısıtın.
  • Hemen sonrasında 1 yemek kaşığı alkol ilave edin (likör, konyak yada viski )

Hazırladığınız karışımı her 30 dakikada bir kez 1 yemek kaşığı kadar tüketin. 2 saat sonra boğazınızda bir rahatlama hissedeceksiniz. Birkaç saat için de boğaz ağrısı ve bademcik iltihabının oluşturduğu tüm semptomların yok olduğunu göreceksiniz. Eğer bademcik iltihabınız çok ileri düzeydeyse bu uygulamayı sonuç alana kadar sürdürün.
Bu karışım kronik boğaz ağrısı ve bademcik iltihabı yaşayan kişiler için çok etkili bir yöntemdir.

İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir