Ata Demirer Bodrum’da deniz temizliği yaptı

Görme engelliler e-YDS’ye girebilecek
26 Aralık 2017
Muhteşem Bahçe Tasarımları
29 Aralık 2017

Oyuncu ve komedyen Ata Demirer, Muğla’nın Bodrum ilçesinde dalgıçların katılımıyla düzenlenen “deniz dibi temizliği” çalışmasına dalış yaparak destek verdi.


Oyuncu ve komedyen Ata Demirer, Muğla’nın Bodrum kazasında dalgıçların katılımıyla tertip eden “deniz dibi temizliği” çalışmasına dalış yaparak destek oldu.
Bodrum Belediyesince “Denize en çok mavi yakışır” sloganıyla gerçekleştirilen deniz dibi temizliği, Bodrum’un Gümüşlük Semti’nde devam etti. Bodrum Belediyesinde görevli 13 dalgıcın yürüttüğü temizlik çalışmasına Ata Demirer de katıldı.
Temizliğin yapılacağı alana sabah saatlerinde gelen Demirer, önce dalgıçlardan bilgi aldı. Daha sonra belediyeye ait minibüste dalgıç kıyafeti giyen komedyen, tüm hazırlıklarını bitirerek dalgıçların yardımıyla denize indi.
Tavşan Adası çevreninde takriben 45 dakika dalış gerçekleştiren Demirer, daha sonra diğer dalgıçlarla çıkarttıkları atıkları kıyıya eriştirdi. Karaya, kendisini bekleyen yurttaşlar ve talebelerin alkışlarıyla çıkan Demirer, esprileriyle de yurttaşlara keyifli dakikalar yaşattı.
Mavi yolculuk yapanların atıklarını çıkarttık”
Ata Demirer, yaptığı izahta, güzel bir dalış gerçekleştirdiklerini söyledi.
Deniz dibinin göründüğü gibi olmadığını belirten Demirer, “Denizden neler çıkmadı ki… Mavi yolculuk yapanların bütün atıklarını çıkarttık. Dışarıdan parlak ve temiz görünüyor ancak aşağısı biraz sıkıntılı.” diye konuştu.
Demirer’in dalışı ve deniz dibindeki temizlik çalışması, sualtı kameralarınca görüntülendi.
Temizlik çalışmasında denizden sandalye, otomobil lastiği, cam ve pet şişe atıklarının da olduğu yarım tona yakın çöp çıkartıldı.
Gümüşlük iskelesi önünde bir müddet sergilenen atıklar daha sonra Bodrum Belediyesi ekiplerince bölgeden alındı.

İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir