Açlığı Engellemenin Yolları

Yaz Aylarında Kilo Almamak İçin Öneriler
27 Mart 2019
UFO Hakkında İlginç Gerçekler
27 Mart 2019

Aslında iştah azaltabilirseniz, yani iştahınızı kontrol altına alabilirseniz hiç kilo problemiyle uğraşmak zorunda kalmazsınız. İşte bunun için ipuçları;

Kahvaltı

İster diyet yapıyor olun, ister yapmayın kahvaltı atlanılmaması gereken öğünlerden birisidir. Yetişkinler de, çocuklar da kahvaltı mutlaka yapmalıdırlar. Gece boyunca acıktığımızı hissetmesek de vücut uyurken bile enerji sarf eder. Bu yüzden sabah kalkar kalkmaz kahvaltı şarttır.

Kafein

Kahveyi günde 2 kez tüketebilirsiniz. Yeşil çay da antioksidan özellik içerdiğinden, kilo vermede yardımcı olacaktır, tüketebilirsiniz.

Sakız

Özellikle öğleden sonra 1 atıştırma yerine geçer, her gün 25 kalori daha az alınır, bu da haftada 175 kalori az almak demektir.

Tarçın

Kan şekerini düşürmeye yardımcı olur. Hem de dengede tutar.

Yağ

Zeytinyağı, hindistan cevizi yağı sofralarınızdan hiç eksik etmemeniz gerekir. Yemeklerden sonra tüketilen yağ, tok tutmaya yardımcı olup, midenin yavaş boşalmasını sağlar.

Lifli Gıdalar

Kalbiniz için de fit bir görünüm için de lifli gıdaları tüketmelisiniz. Kolesterolü düşürür ve kan şekerini de düzenlemeye yardımcıdır.

Limon

Sindirim sisteminin sağlıklı ve düzenli çalışmasını sağlar. Ayrıca limon suyu yağların sindirimini kolaylaştırır.

Protein

Proteinler karbonhidratlardan ve yağlardan daha uzun süreli tok tutar. Birlikte karbonhidrat ile tüketirsek sindirim yavaşlar kilo vermeniz zorlaşır. İdeali ilk 7 gün hiç karbonhidrat almadan sadece protein tüketmektir.

İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir