Tek Parmakla 17 Kitap Yazan Erdal Yalçın

Alışverişte Tasarruf Yapmanın Yolları
10 Ağustos 2018
Nobel Getirmesi Beklenen : Daron Acemoğlu
13 Ağustos 2018

Henüz iki buçuk yaşında geçirdiği menenjit hastalığı sebebiyle yüzde 98 bedensel engelli olan ve yalnızca sağ elini kullanabilen 43 yaşındaki Erdal Yalçın, tek parmağıyla kitap yazıyor, yazdığı kitapları kendisi satıyor ve bugünlerde 17’nci kitabını çıkarmaya hazırlanıyor…
2004 yılında kitap yazmaya başlayan Yalçın, çeşitli fuar ve kermesler ile İstanbul’un çoğu noktasında kitaplarını kendisi satıyor.
Kitaplarında “umut”, “engellilerin yaşam mücadelesi”, “azim” gibi çoğu konuyu kaleme alan Yalçın, engellilerin sesini duyurmaya çalışıyor.
Küçük yaşlarda özel bir okulda okuma yazma öğrenen Yalçın, Erzurum Atatürk Üniversitesi‘nde Açıköğretim Fakültesi Bilgi Yönetimi ön lisans programında eğitimine de devam ediyor.

2004 yılında kitap yazmaya başlayan ve 16 kitap kaleme alan Yalçın, üçüncü kitabından sonra sosyal hayatta daha çok yer alabilmek için kitaplarını kendisinin satmaya başlamış.
İki sponsorun desteği sayesinde kitaplarını bastırdığını aktaran Yalçın, “Kitap yazmak, duyguları paylaşmak harika bir duygu. Engelinizden utanmayın, evlere kapanmayın. Herkesin yapabileceği kesinlikle bir şey vardır” diyor.
Evladının yanından bir an olsun ayrılmayan baba Kaya Yalçın ise oğlu ile gurur duyuyor.
Baba Kaya Yalçın, oğlunun iki yaşındayken menenjit hastalığı geçirdiğini, tedavi için çoğu kent gezdiklerini ama hastalığının çaresinin bulunamadığını anlatıyor.
Baba Yalçın ilaveten kitabın satılmasının önemli olmadığını, önemli olanın oğlunun yaşaması olduğunu vurguluyor:
“Ben ilk yazmaya başladığı zaman bunun takibinin zor olacağını açıkladım. Sponsor olan genç bir kız sayfaları aldı, sağ olsun kitap haline getirdi. Ardından bir basımevi sahibi bütün kitaplarını bedava basacağını ifade etti. Ardından daha büyük bir heves ile kitaplarını yazmaya başladı. Yakında 17. kitabı çıkacak.”

“Bu bir imtihandır, geçebilirsek ne mutlu bize”

İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir